10 kwietnia 2013

„Chiny (nie)codzienne”. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

„Chiny (nie)codzienne”. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

15 IV o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami w Muzeum Rzemiosła w Krośnie będzie można wziąć udział w spotkaniu z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem. Organizatorem wydarzenia jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

„Chiny (nie)codzienne” to zbiór zdjęć i opowieści z czterech pobytów w Państwie Środka na przestrzeni jednej podróży, która trwała trzy i pół roku. Chiny, kraj ogromny – bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo, za każdym razem ukazywał podróżnikom inne, swoje oblicze. Wędrując starali się omijać wielkie miasta i wybierać te mniejsze, które jednakże okazywały się być wielkości Warszawy. Chcieli być jak najbliżej ludzi, poznać ich troski i sukcesy, dni radosne i te smutne. Przez swoją otwartość i dociekliwość trafiali do chińskich domów i mieli okazję poznać ten kraj naprawdę od środka, z poziomu zwykłego mieszkańca. Na koniec pobytu przyszła największa próba – jak odnaleźć w dwumilionowym mieście dwa skradzione rowery, na których jechali do Polski? Swoje spostrzeżenia i część przygód (nie tylko z Chin) opisują na blogu Loswiaheros.pl, który traktują jako „platformę inspiracyjną” dla osób, które chcą wyjechać, ale boją się postawić kropkę nad „i” – informują organizatorzy na swojej stronie.

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik 1 lipca 2009 roku wyjechali z Polski w podróż dookoła świata. W grudniu ubiegłego roku z powodów rodzinnych przerwali ją na kilka miesięcy i wrócili do kraju. Jednakże już w maju wyruszają do Kirgistanu, gdzie zostawili cały sprzęt i swoje ukochane rowery. Przejechali lądem całą Azję, po czym przeprawili się jachtem z Timoru Wschodniego do Australii, gdzie przez 9 miesięcy podróżowali samochodem terenowym. Następnie wsiedli na pokład przypadkowo spotkanego jachtu i pływali nim przez 4 miesiące (jako załoga) wśród rajskich wysp Indonezji. Gdy dotarli do Tajlandii, postanowili wsiąść na rowery i wrócić nimi do Polski przez Hong Kong, Japonię i góry Pamiru.

Wstęp: wolny
Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno

Strona organizatora: http://www.muzeumrzemiosla.pl/index.php?%20page=artykuly&id=175

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

„Efekt Franciszka”

Nowy papież cieszy się ogromną popularnością. Tak dużą, że władze Rzymu zostały zmuszone do...
„Efekt Franciszka”