14 stycznia 2013

I Festiwal Podróżniczy na WNoZ w Sosnowcu

I Festiwal Podróżniczy na WNoZ w Sosnowcu
Licencja: Domena publiczna

W dniach 15-17 stycznia odbędzie się I Festiwal Podróżniczy WNoZ, którego organizatorem jest Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wśród gości znajdują się: Martyna Wojciechowska, Mieczysław Bieniek, Aleksandra Dzik, Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty” oraz studenci, którzy udowodnią, że można podróżować tanio.

„Szerzenie miłości do podróży, poznawania nowych zakątków, zarówno naszego kraju, jak i świata oraz wykrzesania w sobie pasji na całe życie, gdyż „człowiek bez pasji, to człowiek bez celu”. Przez trzy dni festiwalu uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach, aby w dniu zakończenia Festiwalu zostać nagrodzonym rozmaitymi nagrodami i upominkami” – tak piszą o idei festiwalu jego organizatorzy.

W ramach I Festiwalu Podróżniczego WNoZ w Sosnowcu przewidziane są następujące konkursy: Żurnalista Festiwalu – konkurs na najlepszy opis własnej, odbytej podróży;  Prelegent Festiwalu – dla studenta, którego prelekcja zostanie nagrodzona przez publiczność oraz Fotograf Festiwalu – dla najlepszego reportażu fotograficznego z podróży.

Plan festiwalu:

15 I – Oficjalne Otwarcie Festiwalu + prelekcje studentów
16 I – Mieczysław Bieniek + Fundacja „Poza Horyzonty”
17 I – Oficjalne Zamknięcie Festiwalu + nagrodzenie zwycięzców konkursów + Martyna Wojciechowska + BusemPrzezŚwiat + Aleksandra Dzik

 Strona I Festiwalu Podróżniczego na WNoZ w Sosnowcu: http://www.facebook.com/FestiwalWNoZ/info

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę