24 maja 2013

Slajdowisko „Śladem szeptu amazońskiego potoku”

Slajdowisko „Śladem szeptu amazońskiego potoku”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

5 czerwca o godz. 20:15 w Auli Starego BUW-u na Kampusie Głównym UW w Warszawie odbędzie się slajdowisko pt. „Śladem szeptu amazońskiego potoku”. Gościem honorowym spotkania będzie podróżnik Stefan Czerniecki. Organizatorem wydarzenia jest Studencki Klub Górski.

Wyprawa eksploracyjna w trudno dostępny stan Amazonas na południu Wenezueli, niemal w całości pokryty lasami deszczowymi i poprzecinany gęstą siecią dopływów Orinoko. Od wielu lat niezwykle ściśle broniony przez wenezuelski reżim. Dzięki współpracy z lokalnymi przewodnikami indiańskimi po kilku dniach podróży łodzią w górę Orinoko, a następnie Rio Cunucunuma Czerniecki dotarł do skalnego tepui Cerro Duida, gigantycznego ostańca należącego do jednej z najstarszych formacji geologicznych na Ziemi, i wszedł na jego szczyt. Prawdopodobnie jako pierwszy Europejczyk od kilkunastu lat, od kiedy to teren ten jest regionem dziewiczym  z surowym zakazem wstępu białym. „Śladem szeptu amazońskiego potoku” to nie tylko zapierająca dech w piersi przyroda, ale także zła sława działających tu karteli narkotykowych, przemytników złota i cyny, obozów kolumbijskiej partyzantki oraz czyhającej gdzieś w ciemnościach anakondy.

Po pokazie będzie możliwość kupienia w promocyjnej cenie książek „Cisza” oraz „Dalej do Buenos” z autografem autora.

Stefan Czarnecki – podróżnik, dziennikarz, autor książki „Dalej od Buenos”, członek Alpinus Expedition Team. Eksplorator dziewiczych rejonów świata – przede wszystkim ukochanej przez niego Ameryki Południowej. Teksty jego autorstwa publikują m.in: „Rzeczpospolita”, „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Polonia Christiana”, „npm”, „National Geographic-Traveler”, „Podróże”, „Poznaj Świat”. 

Wstęp wolny
Miejsce: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Aula Starego BUW-u, Kampus Główny UW, Warszaw
Strona organizatora wydarzenia: http://www.skg.uw.edu.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Czechy – przewodnik

Republika Czeska, dzięki ulokowaniu w centrum Europy, na skrzyżowaniu różnych kultur, może poszczycić się...
Czechy – przewodnik