25 września 2020

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Zakup ubezpieczenia turystycznego to podstawowy punkt przygotowań do podróży zagranicznej. Dzięki polisie nie trzeba martwić się o koszty ewentualnego leczenia, badań i wizyt lekarskich, jeżeli na wakacjach dojdzie do nagłego zachorowania. Zobacz, jakie ubezpieczenie turystyczne powinieneś wybrać.

Gdzie możesz kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne zalecane jest każdej osobie, która wybiera się w podróż za granicę. Warto, abyś pamiętał, że w wielu przypadkach Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie wystarczy – wszystko zależy od zasad panujących w danym kraju (niekiedy pokrywa ona tylko część kosztów leczenia). Ponadto Karta nie działa w wielu popularnych wakacyjnych krajach, m.in. w Egipcie czy Turcji.

Polisę na wyjazd za granicę możesz kupić w niemal każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wystarczy, że umówisz się na konsultację z przedstawicielem. Warto także, abyś sprawdził ubezpieczenie turystyczne online. Taka forma jest nie tylko wygodna, ale często także bardziej atrakcyjna.

Czym powinieneś kierować się przy wyborze polisy turystycznej?

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego powinieneś kierować się przede wszystkim tym, co wchodzi w jego zakres. W zależności od wybranego pakietu może to być:

  • zwrot kosztów leczenia i hospitalizacji,
  • zwrot kosztów niezbędnych zabiegów chirurgicznych,
  • pokrycie kosztów leków i opatrunków,
  • zwrot kosztów za leczenie stomatologiczne,
  • zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu medycznego,
  • zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu do miejsca zamieszkania,
  • pomoc tłumacza,
  • zwrot kosztów akcji ratowniczej,
  • zwrot kosztów za kontynuowanie leczenia w Polsce,
  • opieka nad dziećmi na czas pobytu w szpitalu.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne zawiera nie tylko pakiety medyczne. W ramach polisy możesz liczyć także na pomoc w razie zgubienia lub kradzieży bagażu, awarii auta oraz odwołania wycieczki. Wszystkie zasady są zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Musisz się z nimi zapoznać, ponieważ informują one także o sytuacjach, w których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Bardzo często jednym z wyłączeń odpowiedzialności jest pandemia. Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem na całym świecie, przed zakupem polisy sprawdź, czy obowiązuje ona także w takim przypadku. W Nationale-Nederlanden w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz starać się o wsparcie także wtedy, gdy zarazisz się tym patogenem. Ubezpieczyciel zobowiązuje się zwrócić koszty leczenia i hospitalizacji.

O autorze
redakcja

Zobacz też