4 kwietnia 2013

Chargerback.com – internetowe biuro rzeczy znalezionych

Chargerback.com – internetowe biuro rzeczy znalezionych
Licencja: Copyright

Jeżeli choć raz zdarzyło Wam się zostawić cenną rzecz w hotelu czy na lotnisku, spodoba Wam się idea internetowego biura rzeczy znalezionych, mająca swój wyraz w portalu Chargerback.com. Badanie przeprowadzone w USA wykazało, że co roku 46 milionów różnych przedmiotów zostawianych jest przez gości w hotelach, a co tydzień 12 tysięcy laptopów przez pasażerów na lotniskach. Co ciekawe, do właścicieli wraca jedynie 10 procent z nich.

 Twórcy serwisu chcieli stworzyć miejsce, którego założeniem jest zautomatyzowanie procesu odzyskiwania rzeczy zagubionych w miejscach związanych z turystyką: hotelach, restauracjach czy ośrodkach narciarskich.

Korzystanie z portalu jest bardzo proste – użytkownik zgłasza on-line zaginioną rzecz, podając jednocześnie pomocne informacje (gdzie i kiedy ją zostawił) i pozostawia swoje dane kontaktowe. Za niewielką opłatą serwis pośredniczy też w wysłaniu odnalezionych przedmiotów pod wskazany adres.

W tym momencie Chargerback.com współpracuje z ponad 30 amerykańskimi obiektami – wśród nich znajduje się m.in. hotel Sheraton w Atlancie czy Treasure Island w Las Vegas.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Godzina dla Ziemi

29 marca w Polsce i na całym świecie odbędzie się Godzina dla Ziemi (ang....
Godzina dla Ziemi