15 stycznia 2013

IX Przegląd Filmów Górskich – Ustrzyki Dolne

IX Przegląd Filmów Górskich – Ustrzyki Dolne
Licencja: Domena publiczna

W dniach 18-19 I odbędzie się IX Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Organizatorem imprezy jest Ustrzycki Dom Kultury oraz Zarząd Bieszczadzkiej Grupy GOPR. W programie znajdują się: filmy górskie, wystawa fotograficzna, rozmowy o Himalajach, występ zespołu Jacek & Placek.

Program IX Przeglądu Filmów Górskich:

18 I:
16:30: wystawa fotograficzna Pani Małgorzaty Dul
17:00: blok GOPR: film promocyjny, przejście skiturowe w Alpach Albula – E. Gorczyca, W. Czado,  ekstremalna wspinaczka i nie tylko… – Jacek Jawień, wokół Annapurny – Marcin Jucha, rozmowy o Himalajach: Aleksander Lwow, Piotr Snopczyński, historia polskiego wspinania w górach wysokich – Ryszard Warecki.

19 I:
11:00: filmy górskie non stop – Piotr Snopczyński
16:30: występ zespołu Jacek & Placek
17:00: ustrzyckie akcenty wypraw pod Mt. Everest i na Island Peak (6189 m) – E. Słoboda, T. Oszer, M. i Cz. Darocha, Alpin Sport: tatrzański bieg pod górę –  Maciej Kałwa, góry Ekwadoru i Meksyku – Stanisław Proszak, wyprawa na Manaslu 2012 – Jacek Jawień, o K2 i nie tylko – Dariusz Załuski i Tamara Styś, „Krzyk kamienia” film Wernera Herzoga z 1991 roku

Wstęp: wolny

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też