8 lipca 2016

Ubezpieczenie za 80 zł pozwoli zaoszczędzić tysiące

Ubezpieczenie za 80 zł pozwoli zaoszczędzić tysiące
Autor: redakcja, Licencja: Copyright

Dla wielu osób wakacje nie są ani miejscem, ani czasem na szukanie oszczędności. Bezpośredni lot, komfortowy hotel, wypożyczenie modnego samochodu. Wszystko to kosztuje, a my bez zastanowienia sięgamy po portfel. Jednak przy tym wszystkim zapominamy o najważniejszym – własnym bezpieczeństwie.

Podczas wakacji licho nie śpi!

Wakacje, choć tak oczekiwany okres, tak przyjemny, to niesie za sobą wiele pułapek i niebezpieczeństw. Szaleństwa, tańce, brak wyobraźni może prowadzić do nieszczęścia. Podczas urlopu dochodzi do bardzo częstych urazów, uszkodzeń ciała czy drobnych wypadków. Jeśli chcemy uniknąć związanych z tym przykrych konsekwencji, warto wyposażyć się w odpowiednią polisę turystyczną, której koszt może oscylować w granicach 80 złotych! Porównywarka ubezpieczeń Rankomat udostępniła kalkulator, za pomocą którego możemy określić miejsce, cel jak i inne ważne elementy, które będą niezbędne do obliczenia kwoty za ubezpieczenie. Narzędzie porówna za nas najlepsze ubezpieczenia turystyczne wszystkich wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, kwotę samej polisy i jej zakres. Poza podstawowymi informacjami i zakresem samego ubezpieczenia, można uzyskać informacje o kwocie, na jaką jest udzielane zabezpieczenie. Możemy również wybrać dodatkowe opcje polisy, takie jak np.: ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego czy Auto Assistance.

Dokładnie przeanalizuj warunki polisy

Warto również pamiętać, że każdy ubezpieczyciel proponuje inne warunki swoich polis, różne rozszerzenia, specjalne oferty, dodatkowe opcje, o których była już mowa. Dlatego dokładne wczytanie się w umowę jest kluczem. Często tego nie robimy, a jest to podstawowy błąd. Często właśnie tam określana jest ścieżka postępowania, kontaktu z ubezpieczycielem i tym, jak poprawnie reagować. Zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia gwarantuje też szybsze załatwienie formalności, w sytuacji zagrożenia ostatnie o czym myślimy to wczytywanie się w umowę, dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej i uniknąć przykrych niespodzianek.

O autorze
redakcja

Zobacz też