27 sierpnia 2013

Kinga Baranowska gościem 9. Spotkań z Filmem Górskim

Kinga Baranowska gościem 9. Spotkań z Filmem Górskim
Autor: http://www.spotkania.zakopane.pl/goscie-festiwalu/art_499_kinga_baranowska_gosciem_9.szfg_sobota_7_wrzesnia_godz._18.30_.html?page=1, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 7 września o godz. 18:30 w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbędzie się spotkanie z Kingą Baranowską – zdobywczynią ośmiu ośmiotysięczników, członkinią kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce górskiej oraz zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wydarzenie odbywa się w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim.

Himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. 

W marcu 2012 roku Kinga  Baranowska dołączyła do prestiżowego grona międzynarodowych sportowców Salewa alpineXtrem Team, które wspiera ją w jej dalszej drodze na szczyty. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia środowiskowe m.in. nagrodę Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata.

Prowadzi także spotkania motywacyjne dla firm, a także wyjazdy „incentive”. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany sportowe związane z Koroną Himalajów (14 ośmiotysięczników); sztuka ta nie udała się do tej pory żadnej Polce. Na wszystkie ośmiotysięczniki Kinga wspięła się bez używania dodatkowego tlenu z butli.

9. Spotkania z Filmem Górskim – odbędą się w dniach 4-9 września w Zakopanem. . W programie festiwalu organizowanego od 2005 roku jest  Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego, Blok Prawa Człowieka w Górach tym razem poświęcony problemowi handlu ludźmi, Wycieczka w Stylu Retro z góralską muzyką i przewodnikami, otwarcie przy Krupówkach wystawy zdjęć Maćka Berbeki, a także Puchar Polski adidas 2013. Nowością tegorocznej edycji festiwalu będzie Akademia Górska. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.

Strona wydarzenia: http://www.spotkania.zakopane.pl/goscie-festiwalu/art_499_kinga_baranowska_gosciem_9.szfg_sobota_7_wrzesnia_godz._18.30_.html?page=1

Strona Kingi Baranowskiej: www.kingabaranowska.com

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę