27 sierpnia 2013

Kinga Baranowska gościem 9. Spotkań z Filmem Górskim

Kinga Baranowska gościem 9. Spotkań z Filmem Górskim
Autor: http://www.spotkania.zakopane.pl/goscie-festiwalu/art_499_kinga_baranowska_gosciem_9.szfg_sobota_7_wrzesnia_godz._18.30_.html?page=1, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 7 września o godz. 18:30 w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbędzie się spotkanie z Kingą Baranowską – zdobywczynią ośmiu ośmiotysięczników, członkinią kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce górskiej oraz zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wydarzenie odbywa się w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim.

Himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. 

W marcu 2012 roku Kinga  Baranowska dołączyła do prestiżowego grona międzynarodowych sportowców Salewa alpineXtrem Team, które wspiera ją w jej dalszej drodze na szczyty. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia środowiskowe m.in. nagrodę Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata.

Prowadzi także spotkania motywacyjne dla firm, a także wyjazdy „incentive”. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany sportowe związane z Koroną Himalajów (14 ośmiotysięczników); sztuka ta nie udała się do tej pory żadnej Polce. Na wszystkie ośmiotysięczniki Kinga wspięła się bez używania dodatkowego tlenu z butli.

9. Spotkania z Filmem Górskim – odbędą się w dniach 4-9 września w Zakopanem. . W programie festiwalu organizowanego od 2005 roku jest  Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego, Blok Prawa Człowieka w Górach tym razem poświęcony problemowi handlu ludźmi, Wycieczka w Stylu Retro z góralską muzyką i przewodnikami, otwarcie przy Krupówkach wystawy zdjęć Maćka Berbeki, a także Puchar Polski adidas 2013. Nowością tegorocznej edycji festiwalu będzie Akademia Górska. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.

Strona wydarzenia: http://www.spotkania.zakopane.pl/goscie-festiwalu/art_499_kinga_baranowska_gosciem_9.szfg_sobota_7_wrzesnia_godz._18.30_.html?page=1

Strona Kingi Baranowskiej: www.kingabaranowska.com

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też