20 sierpnia 2013

Spotkanie podróżnicze w gdańskim Południku 18 – „Ekwador”

Spotkanie podróżnicze w gdańskim Południku 18 – „Ekwador”
Autor: www.poludnik18.pl, Licencja: Domena publiczna

W czwartek 29 sierpnia w gdańskiej kawiarence Południk 18 odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Ekwador”. Gośćmi wieczoru będą Anna i Gianfranco Chiarini, którzy opowiedzą o tamtejszej kuchni i ludziach.

Zapraszamy na podróż do Ekwadoru. Wspólnie z Anią i Gianfranco Chiarini będziemy przemierzać dżunglę, odwiedzimy plantację kakao oraz posłuchamy wspaniałych opowieści o tamtejszej kuchni i ludziach. Spotkanie będzie połączeniem nie tylko podróży, natury, ciekawych produktów, niesamowitych kulinariów, ale także okazją do poznania jednego z najbardziej znanych szefów kuchni na całym świecie – Gianfranco Chiarini. Spotkanie będzie bardzo interaktywne, a na dodatek prowadzone zarówno po polsku jak i po angielsku – informują organizatorzy.

Gianfranco Chiarini – jest włoskim szefem kuchni. Uhonorowany gwiazdką Michalin. W swojej karierze zawodowej pracował w restauracjach Michalin, luksusowych hotelach, statkach pasażerskich, był również doradcą kulinarnym oraz inżynierem technologii  żywności przy projektach badawczo-rozwojowych międzynarodowych producentów żywności. Oficjalna strona: http://www.executivechefgianfrancochiarini.com/

Południk 18 Cafe & Tea to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy chce tylko wypić kawę bądź herbatę delektując się wyśmienitym ciastem domowego wypieku lub wspaniałym deserem owocowo-lodowym, skosztować regionalnego piwa lub wina, czy po prostu chce posłuchać o podróżach a może nawet samemu o nich opowiedzieć.

Miejsce: Kawiarnia-herbaciarnia Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

Strona wydarzenia: http://www.poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/29/72/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/spotkanie-podroznicze-ekwador?Itemid=105

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też