11 maja 2013

Poland Trek – spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Poland Trek – spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

29 maja o godz. 19:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Grzywaczewskim.

„Poland Trek. W maju 2012 r. belgijski podróżnik i łowca przygód LouisPhilippe Loncke wyruszył na wyprawę przez Polskę – od Rysów po Bałtyk. Trasę przemierzył pieszo, tratwą i kajakiem – jedynie dzięki sile własnych mięśni. W przygodzie towarzyszył mu polski podróżnik Tomasz Grzywaczewski odpowiedzialny za realizację filmowej dokumentacji z tej podróży. Podczas spotkania wysłuchamy opowieści o podróży do źródeł Wisły i o szlaku wiślanym pokonanym przez podróżników kajakami i tratwą, spotkaniach z ludźmi i pięknie polskich krajobrazów” – czytamy na stronie organizatora.

Współorganizatorem przedsięwzięcia zapewniającym ekipie możliwości logistyczne niezbędne do produkcji filmowej była „Żegluga Wiślana”: http://www.zeglugawislana.pl

Tomasz Grzywaczewski – Z wykształcenia prawnik, a z pasji podróżnik i reporter. Gdyby nie pewna Opowieść teraz zapewne pracowałby w jednej z dużych kancelarii radcowskich. W 2010 r. zainspirowany książką „Długi marsz” i historią Witolda Glińskiego zorganizował Long Walk PLUS Expedition – wyprawę śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z sowieckiego łagru i pieszo dotarli z Syberii do Kalkuty w Indiach. Przez pół roku pieszo, konno i rowerem przemierzał Jakucję, Buriację, Mongolię, pustynie Gobi, Tybet i Himalaje. W 2012 wraz z belgijskim podróżnikiem Louisem Philippe Loncke zorganizował wyprawę Poland Trek powered by Żegluga Wiślana – wyprawę o siłach własnych mięśni przez całą Polskę od Tatr aż do Morza Bałtyckiego. Swoje przygody opisał w książkach „Przez Dziki Wschód” i „Długi marsz do wolności”. Tworzył reportaże m.in. z Albanii, Kosowa, Serbii i Gór Atlas. Jest współautorem filmu „Długi marsz 70 lat później”. Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler, Reader’s Digest i Focus Historia.

Wstęp wolny

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1, Warszawa

Strona wydarzenia: http://www.bok-bielany.eu/aktualnoci/680-spotkanie-z-podronikiem-tomasz-grzywaczewski-poland-trek-2905#.UY4Z0Er6fdI

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Majówka z PKP

Długi weekend majowy tuż, tuż! Część z nas wybiera się w podróże po Polsce...
Majówka z PKP