18 marca 2013

Ryanair: wyższe opłaty za przelot niemowlaka i wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku

Ryanair: wyższe opłaty za przelot niemowlaka i wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku
Autor: ultreia, Licencja: CC BY

Ryanair „po cichu” podnosi opłaty za przewóz dzieci poniżej 2 roku życia (o 10 euro), a także wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku. Do tej pory niemowlaki mogły podróżować za 95 zł za każdy odcinek lotu (stała cena niezależnie od trasy i aktualnej stawki za bilet), teraz trzeba zapłacić aż 142 zł (30 euro), co oznacza, że koszt podróży w obie strony wyniesie 284 zł.

Druga podwyżka dotyczy tych, którzy zapomną o wydrukowaniu swojej karty pokładowej – za tę usługę bezpośrednio na lotnisku zapłacimy aż 332 zł (70 euro). Wcześniej opłata wynosiła 60 euro.

Trzeba pamiętać o tym, że Ryanair stosuje przelicznik w stosunku euro do PLN. 

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Warsztaty Sumi-e

W dniach 9-10 marca będzie można wziąć udział w kursie malarstwa sumi-e, którego organizatorem...
Warsztaty Sumi-e