3 lipca 2022

Czy można tanio polecieć do USA?

Czy można tanio polecieć do USA?

Marzeniem wielu osób jest podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki i zobaczenie na żywo największych atrakcji, jakie daje ten kraj. Obecnie z uwagi na zniesienie obowiązku wizowego wyprawa taka jest prostsza, niż jeszcze jakiś czas temu. Podróż do USA wiąże się jednak ze sporym wyzwaniem logistycznym i najczęściej także finansowym. Wielu podróżnych zastanawia się, jak i gdzie zdobyć tanie bilety lotnicze za Ocean? Spieszymy z odpowiedzią na te i inne podobne pytania!

 

Stany Zjednoczone to kraj ogromnych możliwości, który przyciąga rocznie miliony turystów z całego świata. Jest to także jeden z chętniej wybieranych kierunków lotów z Polski, tym bardziej, że obecnie przewoźnicy oferują bardzo atrakcyjne połączenia. Planując podróż do USA trzeba się jednak liczyć ze sporym wydatkiem, to dlatego tak istotne dla większości jest to, aby zaoszczędzić chociaż na biletach lotniczych. Sprawdźmy, czy jest to możliwe i jak podejść do tego tematu. 

Wylot do USA – co warto wiedzieć?

W ostatnich latach w ofercie przewoźników działających na terenie Polski pojawiło się bardzo dużo nowych lotów do USA. Wiele z nich można znaleźć w naprawdę świetnej cenie. Do Stanów Zjednoczonych polecimy w tej chwili z największych polskich lotnisk, czyli przede wszystkim z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia czy Gdańska. Oczywiście, trzeba przygotować się na przesiadki w innych państwach, ale dzięki skorzystaniu z wyszukiwarki eSky.pl można zadbać o każdy szczegół. Pomocna w tym zakresie jest technologia MultiLine, czyli rezerwacja lotów łączonych, która w praktyce pozwala na optymalizację czasu i kosztów podróży, dzięki połączeniu najkorzystniejszych lotów z różnych linii. Wybierając się do USA nie można zapomnieć o zakupie ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży. Warto zarezerwować też nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel, a także samochód, który będzie czekać na miejscu. 

Tanie loty do Stanów Zjednoczonych – jak szukać?

Przede wszystkim warto określić swoje wymagania i potrzeby, a także budżet, jaki możemy przeznaczyć na podróż, w tym właśnie na bilety lotnicze. Na tej podstawie można dokonać wstępnej selekcji wybranych przez system eSky połączeń. Najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie lotów poza sezonem, w środku tygodnia, ale oczywiście nie zawsze mamy możliwość zachowania takiej elastyczności. Tanie loty do USA – eSky.pl można upolować najczęściej na kilka miesięcy przed planowaną podróżą, trzeba jednak zachować sporo cierpliwości i w porę reagować na pojawiające się okazje. Atrakcyjny cenowo przelot jest możliwy nie tylko w przypadku tanich linii lotniczych, ale także bardziej prestiżowych przewoźników.  

Podróż do Stanów Zjednoczonych – najpopularniejsze kierunki 

Jeśli chodzi o koszt związany z lotem wiele zależy nie tylko od terminu, ale przede wszystkim miejsca wylotu oraz celu podróży. Możliwości w tym zakresie jest mnóstwo, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na uwagę zasługują loty Nowy Jork – eSky.pl, jak i do takich miast jak Boston, Waszyngton, Detroit, Orlando, Honolulu, San Francisco czy Las Vegas. Kupując bilet kierujmy się nie tylko jego ceną, ale także zwróćmy uwagę na to, czy nie występują dodatkowe koszty oraz jakie usługi wchodzą w grę przy okazji rezerwacji przelotu. Najlepszym wyjściem jest także zakup biletu w obie strony, co niejednokrotnie wiąże się z niższą ceną. Jak więc widzimy, tanie latanie do Stanów Zjednoczonych jest możliwe, ale trzeba podejść do tematu rozsądnie, przeanalizować różne rozwiązania, a także skorzystać z narzędzi online, dzięki którym nie trzeba samodzielnie śledzić ofert różnych przewoźników. 

Monument Valley, Arizona, USA

O autorze
blank redakcja

Zobacz też