13 marca 2013

Pieniądze na imprezy promujące walory regionu kujawsko-pomorskiego przyznane

Pieniądze na imprezy promujące walory regionu kujawsko-pomorskiego przyznane
Autor: Polska Zielona Sieć, Licencja: CC BY

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki, podkreśla, że jest ono miejscem idealnym do uprawiania turystyki, rekreacji i rodzinnych wypraw. Inicjatywy związane z promocją regionu wspierane są przez samorząd województwa – wyłonił on niedawno 40 tegorocznych przedsięwzięć i imprez związanych z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa, które będą dotowane z jego budżetu.

O wsparcie w organizowanym konkursie ubiegały się towarzystwa turystyczno-krajoznawcze, stowarzyszenia, fundacje oraz kluby turystyczne i sportowe. Przy wyborze zwycięzców brano pod uwagę mi.n. przedsięwzięcia cykliczne, a pieniądze przydzielone zostały m.in. rajdom pieszym i rowerowym, spływom kajakowym, konkursom oraz imprezom turystyczno-krajoznawczym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Jakich imprez możemy się spodziewać?

Wśród projektów, które otrzymają dotację znalazły się m.in.: Rajd Sapera, Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego, Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy, Młodzieżowa Akademia Kajakowa, Rajdy Młodego Turysty, 7. Ogólnopolski Zlot Rowerowy, konkurs „Odkryj nowe oblicze Krajny” oraz Ogólnopolski Zlot Turystów Jesień na Pałukach.

Wartość dofinansowania przeznaczonego na realizację wszystkich projektów to łącznie 120 tysięcy złotych. Kolejne 30 tysięcy złotych urząd marszałkowski ma rozdysponować już poza konkursem. Część pieniędzy zostanie wydana także na odnowienie oznakowania szlaków turystycznych w województwie.  

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły...
Odpraw się przez Facebooka

Dzień Włóczykija

23 lipca w całej Polsce obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Włóczykija. Idea jest...
Dzień Włóczykija