3 października 2016

Dachstein-Tauern i Karyntia – najlepsze austriackie kierunki dla narciarzy

Dachstein-Tauern i Karyntia – najlepsze austriackie kierunki dla narciarzy

Alpy są gwarantem udanego narciarskiego wyjazdu, dlatego Austria to jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród miłośników białego szaleństwa. Tutejsze szlaki docenią nawet najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści. Szczególnie polecamy regiony Dachstein-Tauern i Karyntię. Oto, dlaczego warto wybrać właśnie jeden z tamtejszych kurortów.

Dachstein-Tauern

Na lodowcu Dachstein warunki do uprawiania narciarstwa są doskonałe przez cały rok. Wiele tras zjazdowych w regionie zostało oznaczonych znakami jakości. Ponad 170 kilometrów tras przygotowanych dla narciarzy zjazdowych o różnym stopniu umiejętności oraz dla snowboardzistów w razie potrzeby jest dodatkowo dośnieżanych – dotyczy to zwłaszcza stoków o ekspozycji południowej. Trasy są położone na wysokości od 680 do 2045 m n.p.m., co gwarantuje zupełnie inne doświadczenia ze zjazdów niż w Polsce. Na biegaczy czekają natomiast trasy o łącznej długości kilkuset kilometrów, wśród których znajdują się trasy liczące nawet 60 km, przygotowane dla biegaczy zaawansowanych i początkujących.

Region Dachstein-Tauern wyróżnia się rozbudowaną bazą noclegową. Oferty hoteli i ośrodków narciarskich można znaleźć na: http://www.tui.pl/wypoczynek/austria/oferty-narty. Dodatkowo znajdują się w nim liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwisy, szkółki narciarskie dla dzieci, dyskoteki, kluby i inne atrakcje dla turystów w różnym wieku.

Karyntia

Karyntia jest landem popularnym wśród narciarzy z Austrii i innych krajów Europy. Dojazd do Karyntii jest ułatwiony dzięki bliskości autostrady tauryjskiej A10. Stoki są świetnie nasłonecznione, co gwarantuje narciarzom świetną pogodę do szusowania. Niż adriatycki gwarantuje natomiast dużą ilość śniegu. Narciarze mogą korzystać w regionie z tras zjazdowych liczących kilkaset kilometrów. Wiele z nich jest przystosowanych również do potrzeb snowboardzistów. Ponadto część tras przebiega przez lodowce i dociera do wysokości 3000 m n.p.m. Zaawansowani narciarze biegowi mogą natomiast korzystać z ponad 140 km tras o podwyższonym stopniu trudności. Więcej informacji o regionie i narciarstwie w Austrii można znaleźć na: http://www.tui.pl/wypoczynek/austria/content-zima.

Po zakończeniu szusowania na stoku w Karyntii narciarze mogą skorzystać z licznych basenów i gorących źródeł – w regionie znajduje się aż 1270 jezior. Baza noclegowa i gastronomiczna jest przygotowana na przyjęcie kilkunastu tysięcy turystów jednocześnie, z których każdy może liczyć na urozmaicone atrakcje. Pobyt w Karyntii można zarezerwować na: http://www.tui.pl/wypoczynek/austria.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę