1 marca 2013

Targi Wiatr i Woda

Targi Wiatr i Woda
Licencja: Domena publiczna

Wczoraj w Centrum Expo XXI wystartowały Targi Wiatr i Woda. Impreza trwać będzie do 3 III. Już po raz dwudziesty piąty na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy.

Mimo zimowej aury w halach targowych poczujemy atmosferę nadchodzącego lata. Będą premiery jachtów, zarówno motorowych i żaglowych, polskich i zagranicznych stoczni. Jedną z najbardziej eleganckich żeglarskich nowości na WIATR i WODA będzie najnowszy Dufour 410 Grand Large (Yachts and Yachting). Będzie można również zobaczyć pełną gamę akcesoriów żeglarskich, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji i elektronikę jachtową. Nie zabraknie także producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej, organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących atrakcyjne oferty turystyki związanej z wodą oraz szkolenia.

W programie nie zabraknie pokazów ratownictwa, które na targowym basenie w sobotę na żywo prezentować będą organizatorzy Akcji Społecznej „Bezpieczna Woda”. W sobotę magazyn „Żagle” zaprosi” na rozmowę na scenie z Tomaszem Cichockim o wielkim rejsie dookoła świata i książce. Na targowej scenie w niedzielę Waldemar Heflich – redaktor naczelny magazynu „Żagle” porozmawia z Kubą Strzyczkowskim o samotnym rejsie przez Atlantyk, z prezentacją Tall Ships Races – Szczecin 2013 wystąpią organizatorzy. Także w sobotę na ciekawe spotkania z podróżnikami i żeglarzami zaprasza wydawnictwo G+J Książki. Monika Witkowska zaprezentuje książkę „Kurs Czukotka” o żegludze przez arktyczne morza a Anna i Krzysztof Kobusowie opowiedzą o spędzaniu czasu z dziećmi nad i pod wodą. W niedzielę Mateusz Kusznierewicz zapowie na targach nowe wydarzenie w kalendarzu regatowym – Żeglarski Puchar Trójmiasta. Magazyn „Podróże” zorganizuje spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim – POLAND TREK, czyli 1 200 km pieszo, pontonem i kajakiem z Tatr aż do Bałtyku. Coroczną tradycją Targów jest sobotni Dzień Kajakarza.

Godziny otwarcia targów:

1 marca (piątek) – w godz.: 10.00 – 18.00 – jest dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich.
2 marca (sobota) – w godz.: 10.00 – 18.00
3 marca (niedziela) – w godz.: 10.00-16.00.

Ceny biletów: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)

Targi WIATR i WODA zorganizowane zostały po raz pierwszy w 1990 roku w Zegrzu. Rok później przeniosły się do Warszawy. W Centrum EXPO XXI zagościły w 2002 roku. Od kilku lat każdorazowo w Targach WIATR i WODA w Warszawie bierze udział ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy i blisko 40 000 zwiedzających. Rangę Targów WIATR i WODA podkreśla również fakt przyznawania na nich najważniejszych nagród branżowych, w tym Nagrody Jacht Roku w Polsce (Polish Yacht of the Year), Gwoździ Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki, Nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, nagród i wyróżnień PZŻ, PZMWiNW, WOPR i PTTK. Targi odbywają się przy tym pod patronatem najwyższych władz resortowych, uznanych organizacji i stowarzyszeń branżowych, przy wydatnej współpracy wiodących ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediów.

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ