25 marca 2014

III Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”

III Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero”
Autor: http://rownoleznikzero.pl/, Licencja: Domena publiczna

W dniach 3-5 kwietnia w Mediatece i w Bibliotece Turystycznej we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza – Równoleżnik Zero. Kontynentem przewodnim tej edycji festiwalu będzie Ameryka Południowa. Gościem honorowym wydarzenia została Elżbieta Dzikowska. Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy Elżbieta Dzikowska, historyk sztuki, autorka i  reżyserka filmów dokumentalnych, książek podróżniczych i audycji radiowych. Podróżniczka jest również laureatką kilku nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix magazynu National Geographic Traveler. Podczas spotkania  Elżbieta Dzikowska odpowie o swoich wyprawach do Ameryki Łacińskiej, którą  zwiedziła niemalże w całości. Kolejnym gościem festiwalu będzie Stefan Czerniecki, fotoreporter, podróżnik – dziennikarz, autor książek „Dalej od Buenos” i „Cisza”, a także twórca programu “Za siódmą górą” emitowanego co tydzień w TV Republika. Ostatnią wyprawą tego podróżnika był wyjazd  do stanu Amazonas w południowej Wenezueli, zwiedził także Argentynę, Chile, Boliwię, Peru i Ekwador. O tych wszystkich wyprawach opowie podczas spotkania w ramach Festiwalu „Równoleżnik Zero”. Gośćmi festiwalu będą także inni podróżnicy m.in., Michał Słowioczek, Przemek Bucharowski,  Agata Włodarczyk, Emil Witt,  Ewa i Krzysztof Malawscy.

Formuła festiwalu przewiduje różnorodne imprezy towarzyszące, takie jak: warsztaty tańca, cykl zajęć i warsztatów dla dzieci. Nie zabraknie filmów, ciekawych relacji z podróży, wystaw fotograficznych i innych atrakcji związanych z kontynentem Ameryki Południowej.

Zamysłem Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego jest stworzenie interdyscyplinarnego wydarzenia, będącego okazją do spotkań ludzi z całej Polski zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur.  Oferta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego jest na tyle bogata, iż każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Jedną z atrakcji festiwalu będzie,  jak co roku,  występ zespołu muzycznego.

„Jesteśmy przekonani, że  trzecia edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego, podobnie jak dwie poprzednie, przyciągnie i zainteresuje zarówno zagorzałych podróżników jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem. Wrocławski Festiwal Podróżniczy na pewno przybliży jego uczestnikom  zarówno nieznane miejsca,  jak i kultury, a także  pozwoli na poznanie życia codziennego  i tradycji ludzi żyjących w różnych zakątkach globu” – informuje organizator wydarzenia.

Strona festiwalu na Facebooku: http://www.facebook.com/RownoleznikZero

Oficjalna strona wydarzenia: www.rownoleznikzero.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też