11 lutego 2014

IV Targi Turystyczne Wypoczynek 2014

IV Targi Turystyczne Wypoczynek 2014

W dniach 15-16 marca w centrum Targowym „PARK” w Toruniu odbędzie się IV edycja Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2014. Organizatorem wydarzenia są Targi Toruńskie. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski oraz Pomorska Organizacja Turystyczna i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Targi stanowią miejsce spotkań branży i zapowiedź kolejnego sezonu turystycznego – uczestnictwo w imprezie to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych kontaktów i zaprezentowania oferty potencjalnym turystom.

Targi Turystyczne „Wypoczynek” 2014 będą okazją do zaprezentowania oferty przez:

  • miasta i regiony turystyczne
  •  touroperatorów, biura podróży
  • organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży
  •  uzdrowiska, sanatoria
  •  hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe; ośrodki SPA
  •  gospodarstwa agroturystyczne
  • przewoźników
  • organizatorów aktywnego wypoczynku
  • agencje turystyki językowej
  • producentów i dystrybutorów sprzętu sportowo-turystycznego

Imprezą towarzyszącą targom jest Toruński Festiwal Smaków, którego opiekunem jest wybitny znawca kuchni staropolskiej – profesor Jarosław Dumanowski. Festiwal w nadchodzącej odsłonie przybliży gościom targowym Kuchnię Kopernikańską. Odbędzie się konferencja pod hasłem “Kuchnia Kopernikańska, czyli co jadł Mikołaj Kopernik”, poświęcona specjałom z czasów Kopernika, konkurs kulinarny, a także prezentacje multimedialne, warsztaty, pokazy i degustacje. W konkursie kulinarnym wezmą udział kucharze z toruńskich restauracji, którzy zostaną poddani ocenie doświadczonych szefów kuchni z zaprzyjaźnionych zabytkowych miast położonych nad brzegiem Wisły, co będzie stanowić wstęp do stworzenia wspólnego szlaku historyczno-kulinarnego.

Do prezentacji wyrobów organizatorzy zapraszają producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności: pieczywa, wędlin, kiełbas, gęsiny; serów, ciast i wypieków, nalewek, miodów, win; przetworów warzywnych i owocowych; oliwy i smalcu, wydawnictw kulinarnych.

Miejsce wydarzenia: Centrum Targowe „Park”, ul. Szosa Bydgoska 3, Toruń
Strona organizatora wydarzenia: www.targitorunskie.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę