11 lutego 2014

IV Targi Turystyczne Wypoczynek 2014

IV Targi Turystyczne Wypoczynek 2014

W dniach 15-16 marca w centrum Targowym „PARK” w Toruniu odbędzie się IV edycja Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2014. Organizatorem wydarzenia są Targi Toruńskie. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski oraz Pomorska Organizacja Turystyczna i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Targi stanowią miejsce spotkań branży i zapowiedź kolejnego sezonu turystycznego – uczestnictwo w imprezie to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych kontaktów i zaprezentowania oferty potencjalnym turystom.

Targi Turystyczne „Wypoczynek” 2014 będą okazją do zaprezentowania oferty przez:

  • miasta i regiony turystyczne
  •  touroperatorów, biura podróży
  • organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży
  •  uzdrowiska, sanatoria
  •  hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe; ośrodki SPA
  •  gospodarstwa agroturystyczne
  • przewoźników
  • organizatorów aktywnego wypoczynku
  • agencje turystyki językowej
  • producentów i dystrybutorów sprzętu sportowo-turystycznego

Imprezą towarzyszącą targom jest Toruński Festiwal Smaków, którego opiekunem jest wybitny znawca kuchni staropolskiej – profesor Jarosław Dumanowski. Festiwal w nadchodzącej odsłonie przybliży gościom targowym Kuchnię Kopernikańską. Odbędzie się konferencja pod hasłem „Kuchnia Kopernikańska, czyli co jadł Mikołaj Kopernik”, poświęcona specjałom z czasów Kopernika, konkurs kulinarny, a także prezentacje multimedialne, warsztaty, pokazy i degustacje. W konkursie kulinarnym wezmą udział kucharze z toruńskich restauracji, którzy zostaną poddani ocenie doświadczonych szefów kuchni z zaprzyjaźnionych zabytkowych miast położonych nad brzegiem Wisły, co będzie stanowić wstęp do stworzenia wspólnego szlaku historyczno-kulinarnego.

Do prezentacji wyrobów organizatorzy zapraszają producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności: pieczywa, wędlin, kiełbas, gęsiny; serów, ciast i wypieków, nalewek, miodów, win; przetworów warzywnych i owocowych; oliwy i smalcu, wydawnictw kulinarnych.

Miejsce wydarzenia: Centrum Targowe „Park”, ul. Szosa Bydgoska 3, Toruń
Strona organizatora wydarzenia: www.targitorunskie.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też