27 września 2023

Roller coastery i park wodny w Energylandii — najlepsze miejsce na letnie upały!

Roller coastery i park wodny w Energylandii — najlepsze miejsce na letnie upały!

Lato już na progu. Temperatury rosną i nadchodzą upały. A wraz z nimi czas wyjazdów i wakacyjnych wypadów. Gdzie spędzić ten czas najlepiej? Oczywiście w Energylandii! Tu nie ma miejsca na nudę, a do tego można znaleźć ochłodę w Największym Odkrytym Parku Wodnym w Polsce.

Energylandia – sposób na niezapomnianą zabawę

Zator, leżący mniej więcej w połowie drogi między Krakowem i Katowicami, jest nazywany często polską stolicą rozrywki. Nic w tym dziwnego, skoro znajduje się tu największy w kraju rodzinny Park Rozrywki i jednocześnie Park Roller Coasterów nr 1 w Europie, czyli Energylandia.

Ponad 120 atrakcji, w tym 25 dla dzieci już od 2 roku życia, najszybsze, najwyższe i bijące liczne rekordy kolejki górskie oraz mnóstwo atrakcji ekstremalnych, to tylko początek tego, co czeka na Ciebie u podnóża Beskidów.

Wskakuj do kolejki i ruszaj w drogę

Park Rozrywki w Zatorze to sześć zróżnicowanych stref, w których każdy, duży i mały znajdzie przestrzeń do własnej zabawy. Symbolem Parku Rozrywki są roller coastery i kolejki górskie. Jeśli kojarzysz je głównie z ekstremalnym poziomem adrenaliny oraz niebotycznymi prędkościami, to oczywiście masz rację, ale twórcy Energylandii zadbali też o dzieci i osoby, które nie znajdują przyjemności w tak dużym pędzie. Część kolejek rozwija znacznie mniejsze prędkości i mogą z nich korzystać najmłodsi pod opieką rodziców.

Świat roller coasterów w Energylandii jest niezwykle zróżnicowany, a wiele z nich należy do czołówki tych atrakcji w Europie i na świecie. Najszybsze, takie jak Mega Coaster Hyperion rozpędzają się do ponad 100 km/h, z kolei Zadra to mega wooden coaster, co oznacza, że zbudowany jest z drewna. Ta konstrukcja robi ogromne wrażenie, gdy tylko przybywasz do Parku, a chęć przejechania się tą kolejką to dla wielu jedno z marzeń podczas wizyty w Zatorze.

Roller coastery i kolejki to idealne atrakcje na upały. Poruszające się z ogromną prędkością wagoniki sprawiają, że nie odczuwa się gorąca, a raczej przyjemne uderzenia wiatru.

Szukaj ochłody w Energylandii

Lato to czas, gdy w Energylandii możesz korzystać aż z dwóch odmiennych parków w cenie jednego biletu. Pierwszy to oczywiście Park Roller Coasterów oraz rodzinny Park Rozrywki. Drugi to Water Park, Największy Odkryty Park Wodny w Polsce. To cztery strefy, kilkadziesiąt zjeżdżalni – ślizgowych i rurowych, a także unikalna zjeżdżalnia pontonowa.

Tu naprawdę poczujesz klimat letniej zabawy i przeniesiesz się w świat jak z tropikalnych wysp. Park został zaprojektowany tak, by świetnie czuły się w nim zarówno dzieci, jak i dorośli. Na brzegu funkcjonują plaże z leżakami, dla dzieci przygotowano płytkie brodziki i wodny plac zabaw. Dorośli mogą zaś skorzystać z bardziej ekstremalnych zjeżdżalni oraz basenów o dużej głębokości.

Nie ma nic lepszego niż pobyt nad wodą w upalny letni dzień. A w Energylandii można to zrobić w całkowicie bezpieczny sposób. Nad dobrą zabawą Gości czuwa zastęp wykwalifikowanych ratowników, którzy nie tylko są w każdej chwili gotowi do pomocy, ale także wyłapują zawczasu potencjalne zagrożenia i pilnują porządku podczas radosnej zabawy. Możesz więc bez obaw planować pobyt w Parku Wodnym nawet z dziećmi, bo wiesz, że bezpieczeństwo jest tu zawsze na pierwszym miejscu. 

Energylandia wręcz prosi się o to, by poświęcić jej więcej niż tylko jeden dzień. I nie ma z tym żadnego problemu, bo blisko Paru Goście znajdą miejsca noclegowe w przystępnej cenie: https://energylandia.pl/noclegi/.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Zimowa turystyka piesza

Miłośnicy górskich wędrówek wcale nie muszą z nich rezygnować zimą. Powinni jednak pamiętać o...
Zimowa turystyka piesza