10 listopada 2015

Tanie latanie z dobrym przewoźnikiem

Tanie latanie z dobrym przewoźnikiem

Węgierski Wizzair to przewoźnik znany w Polsce od ponad dekady. Ta linia lotnicza cieszy się dużą popularnością ze względu na dość niskie koszty biletów na loty po Europie. Dzięki temu można zwiedzać kontynent, mając nawet niewielki zapas gotówki. Dokąd warto lecieć?

Podobnie jak i inne tanie linie lotnicze, również Wizzair organizuje często promocje, pozwalające na wykupienie biletu tam i z powrotem za niewielkie pieniądze. Dzięki temu można na przykład polecieć do Oslo i z powrotem za jedyne 57 złotych! Promocje takie obejmują różne terminy, na przykład na trzy miesiące do przodu, można więc spokojnie zarezerwować sobie bilet i zaplanować podróż. Oczywiście bilet powrotny nie obejmuje lotu tego samego dnia. Najczęściej są to 3-4 dni, co pozwala na pobyt na miejscu i zwiedzanie okolicy lub też wybranie się na wycieczkę po kraju. Często z tego typu promocji korzystają osoby wybierające się na duże imprezy, np. festiwale muzyczne.

O czym warto pamiętać?

Tanie linie lotnicze są tanie, ponieważ nie gwarantują takich samych warunków jak drodzy przewoźnicy. Nie ma tu podziału na klasy rezerwacyjne, brak też możliwości zarezerwowania sobie miejsca na pokładzie. Przypomina to „autokar powietrzny”, jednak żaden pojazd lądowy nie może równać się szybkością przemieszczania z samolotem. Choć zatem nie jest to pierwsza klasa, biorąc pod uwagę fakt, że podróż zajmuje góra kilka godzin, nie przeszkadza to tak bardzo. Wizzair nie zawsze ląduje na największych lotniskach danego miasta. Preferowane są mniejsze, położone w dalszej odległości od centrum. Oczywiście przewoźnik nie zapewnia transportu, należy zadbać o niego samemu. Nie jest to wielka przeszkoda, ponieważ z lotnisk do miast jeżdżą liczne autobusy (o każdej porze dnia i nocy), a także pociągi i inne środki lokomocji.

Jak podróżować?

W przypadku omawianego tu przewoźnika można zabrać ze sobą bagaż o łącznej wadze 32 kg. Może być on rozdzielony na sześć sztuk. Za każdą wnosi się opłatę, której wysokość zależy od terminu lotu oraz konkretnej trasy, a ściślej rzecz ujmując – jej długości. Jakby jednak nie liczyć kosztów, wychodzą taniej nie tylko niż u droższych przewoźników, ale również są bezkonkurencyjne w stosunku do podróży samochodem, pociągiem czy nawet autokarem. Dlatego też warto skorzystać z tej oferty i za nieduże kwoty zwiedzać takie zakątki Europy jak Paryż, Teneryfa, Barcelona. Wizzair lata także poza nią – najdłuższy rejs to trasa Warszawa – Nowy Jork.

Gdzie nocować?

Dzięki ofertom City Break, jakie można znaleźć na specjalistycznych portalach, można zamówić nie tylko tanie bilety na loty, ale również od razu wykupić za korzystną cenę nocleg w miejscu docelowym. Dlatego też warto skorzystać z takiej właśnie kombinacji.

O autorze
redakcja

Zobacz też