3 lipca 2013

Manifestacje i protesty w Egipcie – odradzane wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne

Manifestacje i protesty w Egipcie – odradzane wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne
Autor: Ambasada RP w Kairze, Licencja: Domena publiczna

W związku z trwającymi w Kairze i w innych miastach Egiptu manifestacjami i protestami Ambasada RP w Kairze wystosowała komunikat dla turystów z Polski przebywających na obszarze Arabskiej Republiki Egiptu oraz dla tych wszystkich osób, które zamierzają wybrać się w podróż do tego kraju. Odradza się wszelkich wyjazdów indywidualnych i grupowych poza ośrodki turystyczne.

„W związku trwającymi w Kairze i w innych miastach Egiptu manifestacjami i protestami, które mogą mieć gwałtowny przebieg, Ambasada RP w najbliższych dniach będzie pracować w normalnym trybie. Jednocześnie placówka będzie monitorować na bieżąco rozwój sytuacji wewnętrznej w Egipcie i podawać do wiadomości ob. RP zalecenia ws. postępowania w trakcie najbliższego okresu. W ocenie placówki, dalsze protesty mogą przebiegać w sposób powodujący naruszenia dotychczasowych warunków bezpieczeństwa. W przypadku turystów z Polski zdecydowanie odradzamy wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu. Zalecamy jednocześnie monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej Ambasady RP w Kairze, a także na łamach mediów lokalnych, co powinno służyć odpowiedniemu planowaniu dalszych działań. Ambasada RP w Kairze zaleca dobrowolne zgłoszenie faktu przebywania obywateli polskich w Egipcie, celem umożliwienia placówce kontaktu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Dostępną na stronie internetowej placówki kartę zgłoszeniową prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rejestracja.kair@msz.gov.pl lub faksem na numer faksu: +202 27352718. Obywatele RP bez dostępu do Internetu i faksu mogą przekazać swoje dane bezpośrednio w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Kairze. Dla umożliwienia Państwu bezpośredniego komunikowania się z placówką w Kairze podajemy następujące numery telefonów – dyżurnego Wydziału Konsularnego Ambasady RP (sprawy pomocy konsularnej) – +201005485500 – dyżurnego Ambasady RP – +201024626010. Pozostałe dane teleadresowe placówki oraz informacje o godzinach jej pracy, a także wspomniana powyżej karta zgłoszenia faktu pobytu w Egipcie dostępne są na stronie Internetowej Ambasady RP w Kairze: www.kair.msz.gov.pl” – czytamy w oficjalnym komunikacie Ambasady RP w Kairze.

Komunikaty ambasady można śledzić na stronie: http://kair.msz.gov.pl/

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też