28 lipca 2020

Zakopane – jedź i zwiedzaj na całego

Zakopane – jedź i zwiedzaj na całego

Krótki wyjazd do Zakopanego często kojarzony jest ze spacerem po Krupówkach, nieśmiertelnej trasie na Morskie Oko i wizytach w karczmach, by uraczyć się kwaśnicą, albo i czymś jeszcze. To faktycznie typowe zajęcia, którym nie sposób odmówić uroku, jednak pozostawiające potencjał stolicy Tatr mocno niewykorzystanym. Można więcej – i to bardzo łatwo.

Na dwóch kółkach przez Zakopane

Doskonałą alternatywą dla pieszego zwiedzania gór jest skorzystanie z dwóch kółek. Wcale niekoniecznie rowerowych. Spokojne spacery pozwalają na zobaczenie bardzo małego fragmentu Zakopanego, o Podhalu nie wspominając, zwłaszcza gdy do Zakopanego przyjeżdżamy na krótko. Z kolei faktyczne wyprawy góry, z czekanami, plecakami i wielogodzinną wędrówką po szlakach, dla wielu osób będą zbyt odstraszające i męczące. Wymagające sporo wysiłku, zarówno w letnim upale, jak i przy leżącym na trasach śniegu.
Stąd też skorzystanie z dobrodziejstw dwóch kółek wydaje się wręcz naturalnym rozwiązaniem. Pokonanie takiego samego dystansu pieszo, co na przykład rowerem, wymaga nieporównywalnie więcej czasu, ale też wysiłku. Czas jest zaś tym, na czego nadmiar nie narzeka chyba nikt. Możliwość szybkiego poruszania się po mieście, ale też okolicy, jest idealnym wyjściem w czasie krótkich wyjazdów. Dzięki temu można w dotrzeć w wiele interesujących miejsc, zobaczyć piękne widoki, poznać z bliska lasy i polany. Poruszać się, a aktywne spędzanie czasu jest nie tylko przyjemne, ale przecież i zdrowie. Mobilność, w miejscach gdzie nie dojedziemy samochodem, jest nieoceniona.
Podkreślmy jednak, że te dwa kółka nie muszą być aktywnością na siłę. I nie muszą należeć jedynie do rowerów. Jak przekonujemy się na stronie https://www.mountain.pl możliwości są większe. I dostępne na wyciągnięcie ręki. Dosłownie.

Wypożyczenia hulajnóg i rowerów górskich

Wydawać by się mogło, że propozycja zwiedzania Zakopanego na rowerze pociągać powinna za sobą posiadanie roweru. Oczywiście w przypadku miłośników turystyki rowerowej i wielogodzinnych przejażdżek po górach – jak najbardziej tak. Ale przy turystyce weekendowej? Albo dla osób, które przyjeżdżają na tydzień, ale mają w planach również całą masę innych atrakcji? Przewiezienie i przechowywanie sprzętu rowerowego tylko po to, by spędzić na nim kilka godzin? Dla większości będzie to niewarte zachodu. Tym bardziej, że dosłownie praktycznie w centrum miasta, znajdziemy sieć wypożyczalni.
Rowery na wycieczki po górach, dla małych, dużych i średnich. Niezależnie od umiejętności i kondycji. Dokładnie tak – nie od każdego można przecież wymagać siły na jazdę po górach, albo pod górę. Dlatego w ofercie są też rowery elektryczne, Zakopane pozwalające zwiedzać z dużo mniejszym wysiłkiem. Wspomaganie elektrycznym silnikiem to błogosławieństwo dla osób w słabszej kondycji, ale pragnących z rodziną czy znajomymi pojeździć po górach czy okolicach miasta.
W przypadku wyjazdów rodzinnych świetnie sprawdza się kolejna propozycja, czyli… hulajnogi. Jak przekonujemy się na https://www.mountain.pl/zakopane/hulajnogi/ nie są to zwykłe, proste modele. To hulajnogi górskie, czyli dopasowane do terenu, po którym przyjdzie wam jeździć. Duże koła, teleskopowe zawieszenie, wytrzymała rama – jazda takim sprzętem jest czystą przyjemnością dla dorosłych. Dla mniej dorosłych i dzieci jest też genialnym sposobem na zabawę.

Rowery, rowery elektryczne, hulajnogi górskie – dwa kółka, a tak wiele możliwości i przyjemności dla każdego.

O autorze
redakcja

Zobacz też