3 lipca 2017

Krótka wycieczka do Krakowa. Gdzie warto zjeść, co trzeba zobaczyć?

Krótka wycieczka do Krakowa. Gdzie warto zjeść, co trzeba zobaczyć?
Licencja: Copyright

Wybierając się na 2-3 dniową wycieczkę do stolicy małopolski warto przydałoby się odpowiednio wcześniej opracować dobry plan zwiedzania i spędzania wolnego czasu. Wszystko to po to, aby maksymalnie wykorzystać swój wolny czas i jak najwięcej zwiedzić. Co prawda poruszając się wzdłuż głównego szlaku turystycznego Krakowa można zobaczyć praktycznie wszystko co najważniejsze, jednak naprawdę ciekawe zakątki nie są położone w centrum.

Lista miejsc wartych odwiedzenia

Na pierwszej pozycji powinien znaleźć się Rynek Główny w Krakowie. To na nim stoi przepiękny Kościół Mariacki, z którego o każdej pełnej godzinie rozgrywa się hejnał upamiętniający historyczne wydarzenia sprzed lat. Na samym środku Rynku znajdują się niezwykle atrakcyjne pod względem architektonicznym sukiennice, które szczególnie przypadają do gustu turystów z całego świata. Pod nimi wybudowane zostało muzeum, w którym można doświadczyć namacalnej lekcji historii.

Będąc w Krakowie nie można nie zobaczyć Zamku Królewskiego na Wawelu i smoka ziejącego ogniem nad Wisłą. Krótki spacer głównymi ścieżkami wystarczy, aby w kilka chwil zobaczyć kilka najważniejszych punktów miasta królów. Na dokładniejsze zwiedzanie jeszcze przyjdzie czas.

Jeśli uda Ci się wygospodarować większą ilość wolnego czasu to koniecznie udaj się na Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się niesamowity widok na cały Kraków. Jest to idealne miejsce do odbycia popołudniowego spaceru, a także spędzenia romantycznego wieczoru u boku ukochanej osoby.

W Krakowie znaleźć można wiele naprawdę dobrych restauracji, w których podawane jest smaczne i przyjemne dla oka jedzenie. I w tym przypadku niezastąpiony może okazać się ranking punktów gastronomicznych, który czarno na białym pokaże, który z nich jest najbardziej wart naszej uwagi.

Podróżowanie po Krakowie

Twoja wycieczka do stolicy małopolski będzie trwać zaledwie kilka dni? Zapewnij sobie transport, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo wolnego czasu. Z pewnością odpadają autobusy i tramwaje, no chyba że lubisz marnować czas na przystankach i stojąc w korkach. Dużo lepszą alternatywą dla podróżowania komunikacją miejską jest korzystanie z usług prywatnych firm taksówkarskich. Wystarczy wejść na stronę https://krk.taxi/, żeby przekonać się ile zalet to za sobą niesie. Dodatkowo doskonale znający plan miasta Krakowa kierowcy z przyjemnością udzielą Ci kilku cennych wskazówek, które miejsca warto zobaczyć i jak dotrzeć do wybranego przez Ciebie punktu docelowego.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Most nad Morzem Czerwonym?

Wizja prezydenta Egiptu, Mohammeda Mursiego, dotycząca mostu łączącego saudyjską prowincję Tabuk ze znanym kurortem...
Most nad Morzem Czerwonym?