25 lutego 2013

Z Warszawy do Gruzji WizzAirem

Z Warszawy do Gruzji WizzAirem
Autor: OsdPhoto.com, Licencja: CC BY

Dobra informacja dla fanów niskobudżetowych podróży: węgierski przewoźnik, WizzAir, uruchamia loty z Warszawy do Kutaisi w Gruzji. Pierwszy samolot z lotniska Chopina poleci już 24 kwietnia. Linie poinformowały, że z powodu przeciągającej się naprawy pasa startowego na lotnisku w Modlinie pozostają w Warszawie do 26 października.

Do Gruzji będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Wyloty z Polski zaplanowane zostały na godzinę 6:00. Przewoźnik zapewnie, że ceny biletów będą rozpoczynały się już od 125 zł w jedną stronę, bez żadnych dodatkowych opłat.

Mike Powell, dyrektor ds. finansowych w Wizz Air, powiedział: „Nasza przełomowa trasa Warszawa-Kutaisi przybliża Gruzję do Unii Europejskiej, a Polska jest naturalną trampoliną łącząca wschód i zachód w siatce połączeń Wizz Aira. Planujemy dalej rozwijać naszą siatkę połączeń w Polsce i wkrótce ogłosić nowe połączenia”.

Kutaisi, w którym lądował będzie WizzAir, jest drugim co do wielkości miastem w Gruzji, tutaj również mieści się siedziba parlamentu tego kraju. Zlokalizowane jest w zachodniej części państwa, pomiędzy stolicą, Tbilisi, a czarnomorskim kurortem Batumi. Najsłynniejsze atrakcje turystyczne to m.in. ruiny Katedry Bagrati z XI wieku oraz klasztor Gelati ufundowany w 1106 roku.

Lotnisko Kopitnari leży 14 km od miasta. 

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ