29 marca 2014

XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014

XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014

W dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędzie się Wielki Kiermasz Turystyczny, czyli XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Impreza to wyjątkowa możliwość przyjrzenia się wielu ofertom wakacyjnym i weekendowym; utrzymanym w charakterze festynu turystycznego dla całych rodzin. Atrakcją tegorocznej edycji targów jest event rowerowy.

Targi LATO są wyjątkowym kiermaszem ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Oferta wystawców jest bardzo bogata i na każdą kieszeń, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców – zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. Większość z prezentowanych ofert sprzedawanych jest w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi.

Targi LATO to jednak nie tylko miejsce gdzie można zakupić atrakcyjną ofertę wypoczynku dla całej rodziny. To także miejsce spotkań warszawiaków i mieszkańców okolic Warszawy. To właśnie tutaj rodziny z dziećmi mogą miło spędzić kwietniowy weekend. Moc atrakcji jakie oferują Targi LATO całym rodzinom sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych imprez rodzinnych w Warszawie. Targom LATO towarzyszą także liczne imprezy towarzyszące, jak: występy zespołów, pokazy tańców, degustacje specjałów regionalnych,  a także konkursy z nagrodami. To właśnie tutaj można przyprowadzić swoje pociechy, aby wyszalały się pod okiem profesjonalnej kadry opiekunów w strefie atrakcji  a samemu zapoznać się z ofertą wyjazdową przygotowaną przez wystawców. Impreza jest tym bardziej atrakcyjna, że wstęp jest darmowy i każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wystawcami na targach Lato 2014 będą: biura podróży oferujące wyjazdy na każdą kieszeń i niemal do każdego zakątka świata, organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży; hotele, pensjonaty i schroniska; ośrodki wczasowe i rekreacyjne; uzdrowiska, sanatoria i ośrodki spa, właściciele gospodarstw agroturystycznych; szkoły językowe, przewoźnicy (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe), a także regiony, gminy i powiaty oraz miasta.

W tym roku organizatorzy wraz z firmą LANGTEAM zorganizowali event rowerowy. Będzie on miał miejsce w trakcie trwania Targów LATO 2014 Podczas wydarzenia czekają na gości niezwykłe atrakcje. W sektorze rowerowym organizatorzy przewidują:

 •     Stoiska wystawiennicze producentów rowerów, części rowerowych, strojów rowerowych (krajowych i zagranicznych),
 •     Stoiska wystawiennicze największych imprez rowerowych w Polsce: Tour de Pologne, Skandia Maraton,
 •     Prezentacja największych i najciekawszych „Szlaków rowerowych” w Polsce,
 •     Prezentacja – „Szlaku rowerowego Polski Wschodniej”,
 •     Prezentacja – „Mapy ścieżek rowerowych Warszawy”,
 •     Spotkania z wybitnymi polskimi kolarzami,
 •     Inaugurację „SKANDIA  MARATON 2014”,
 •     Konkurs dla producentów – „Nowości  sezonu 2014”,
 •     Konkurs najdziwniejszych i najciekawszych rowerów,
 •     Pokaz mody rowerowej,
 •     Zawody BMX – BIKE, pokazy rowerowe Traial,
 •     Prezentację założeń inicjatywy realizacji szlaku rowerowego wzdłuż Wisły,
 •     Prezentację najciekawszych – europejskich inicjatyw rowerowych

Patronat honorowy nad tegorocznymi targami objęli: Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Szmitke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Miejsce targów: Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa

Godziny otwarcia targów: 4 kwietnia – 10:00 – 17:00, 5 kwietnia – 10:00 – 18:00, 6 kwietnia 10:00 – 16:00

Oficjalna strona organizatora wydarzenia: www.targilato.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival 2014

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią...
Navigator Festival 2014