29 marca 2014

XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014

XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014

W dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbędzie się Wielki Kiermasz Turystyczny, czyli XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Impreza to wyjątkowa możliwość przyjrzenia się wielu ofertom wakacyjnym i weekendowym; utrzymanym w charakterze festynu turystycznego dla całych rodzin. Atrakcją tegorocznej edycji targów jest event rowerowy.

Targi LATO są wyjątkowym kiermaszem ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Oferta wystawców jest bardzo bogata i na każdą kieszeń, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców – zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. Większość z prezentowanych ofert sprzedawanych jest w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi.

Targi LATO to jednak nie tylko miejsce gdzie można zakupić atrakcyjną ofertę wypoczynku dla całej rodziny. To także miejsce spotkań warszawiaków i mieszkańców okolic Warszawy. To właśnie tutaj rodziny z dziećmi mogą miło spędzić kwietniowy weekend. Moc atrakcji jakie oferują Targi LATO całym rodzinom sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych imprez rodzinnych w Warszawie. Targom LATO towarzyszą także liczne imprezy towarzyszące, jak: występy zespołów, pokazy tańców, degustacje specjałów regionalnych,  a także konkursy z nagrodami. To właśnie tutaj można przyprowadzić swoje pociechy, aby wyszalały się pod okiem profesjonalnej kadry opiekunów w strefie atrakcji  a samemu zapoznać się z ofertą wyjazdową przygotowaną przez wystawców. Impreza jest tym bardziej atrakcyjna, że wstęp jest darmowy i każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wystawcami na targach Lato 2014 będą: biura podróży oferujące wyjazdy na każdą kieszeń i niemal do każdego zakątka świata, organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży; hotele, pensjonaty i schroniska; ośrodki wczasowe i rekreacyjne; uzdrowiska, sanatoria i ośrodki spa, właściciele gospodarstw agroturystycznych; szkoły językowe, przewoźnicy (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe), a także regiony, gminy i powiaty oraz miasta.

W tym roku organizatorzy wraz z firmą LANGTEAM zorganizowali event rowerowy. Będzie on miał miejsce w trakcie trwania Targów LATO 2014 Podczas wydarzenia czekają na gości niezwykłe atrakcje. W sektorze rowerowym organizatorzy przewidują:

 •     Stoiska wystawiennicze producentów rowerów, części rowerowych, strojów rowerowych (krajowych i zagranicznych),
 •     Stoiska wystawiennicze największych imprez rowerowych w Polsce: Tour de Pologne, Skandia Maraton,
 •     Prezentacja największych i najciekawszych „Szlaków rowerowych” w Polsce,
 •     Prezentacja – „Szlaku rowerowego Polski Wschodniej”,
 •     Prezentacja – „Mapy ścieżek rowerowych Warszawy”,
 •     Spotkania z wybitnymi polskimi kolarzami,
 •     Inaugurację „SKANDIA  MARATON 2014”,
 •     Konkurs dla producentów – „Nowości  sezonu 2014”,
 •     Konkurs najdziwniejszych i najciekawszych rowerów,
 •     Pokaz mody rowerowej,
 •     Zawody BMX – BIKE, pokazy rowerowe Traial,
 •     Prezentację założeń inicjatywy realizacji szlaku rowerowego wzdłuż Wisły,
 •     Prezentację najciekawszych – europejskich inicjatyw rowerowych

Patronat honorowy nad tegorocznymi targami objęli: Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Szmitke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Miejsce targów: Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa

Godziny otwarcia targów: 4 kwietnia – 10:00 – 17:00, 5 kwietnia – 10:00 – 18:00, 6 kwietnia 10:00 – 16:00

Oficjalna strona organizatora wydarzenia: www.targilato.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też