21 lutego 2013

„Denali” – spotkanie z Bogusławem Magrelem w Klubie Podróżników Śródziemie

„Denali” – spotkanie z Bogusławem Magrelem w Klubie Podróżników Śródziemie
Licencja: Domena publiczna

11 III o godz. 19:00 w Klubie Podróżników Śródziemie w Krakowie odbędzie się spotkanie z Bogusławem Magrelem pt. „Denali”. Organizatorem wydarzenia jest Polski Klub Alpejski.

Obok Elbrusa oraz Ojos del Salado, Mc Kinley jest kolejnym wygasłym wulkanem, który stał się celem wyprawy naszego klubu. Ten potężny szczyt ochrzczony nazwiskiem amerykańskiego prezydenta (pioniera ochrony środowiska w USA), w języku miejscowych Indian nosi nazwę Denali. Oczywiście jest najwyższą górą Ameryki Północnej i choć na tle południowo-amerykańskich kolosów prezentuje się skromnie, to uchodzi za górę trudną i niebezpieczną. Wszystko to będzie można zobaczyć na prezentacji Bogusia, która dotyczyć będzie naszego zeszłorocznego wyjazdu na Alaskę” – zaprasza Polski Klub Alpejski.

W trakcie spotkania będzie można wygrać książkę „Skazany za góry” oraz audiobooka pod tym samym tytułem.  Ksiażkę i audiobooka będzie  można także kupić na miejscu. „Skazany na góry” to zapis drogi Denisa Urubko na światową scenę alpinizmu, a jednocześnie ciekawa (dla czytelnika przyzwyczajonego do europejskiej tradycji i zwyczajów) prezentacja zupełnie odmiennego podejścia do wspinaczki i w ogóle do życia.

Bogusław Magrel (ur. 1975r.) – Prezes Polskiego Klubu Alpejskiego, Dyrektor Programowy Festiwalu „Karkonoskie Dni Lajtowe”. Prawnik z wykształcenia, choć na co dzień w pełni oddany działalności wysokogórskiej. Zdobywca dwóch ośmiotysięczników Cho Oyu (82012 m) i Shisha Pangma Central (8008 m) oraz innych najwyższych gór świata (Azja, Europa, Ameryka Pd i Pn, Afryka), m.in.  takich jak Pik Lenina (7134 m), Chan Tengri (7010 m), Pik Pobiedy West (6918 m), Aconcagua (6962 m), Chimborazo (6275 m), Elbrus (5642 m), Kazbek (5047 m), Denali (6134 m), Pico de Orizaba (5642 m), Demawend (5671 m), Kilimandżaro (5895 m), Mount Kenia (5199 m), Margherita (5109 m), Kluczewska Sopka (4750 m) oraz ponad 120 wejść na alpejskie czterotysięczniki, w tym Mont Blanc, Matterhorn, Liskamm, Dufor, Nordend, Dom, Mont Maudit i inne.

Polski Klub Alpejski – jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Jego celami są: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie, krzewienie kultury górskiej.

Strona wydarzenia: http://www.klubpodroznikow.com/slajdowiska/1595-denali

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też