10 najciekawszych letnich festiwali w Polsce

Niecałe trzy miesiące i 10 dużych, zwykle kilkudniowych festiwali. Jeśli myślisz, że nie istnieje coś takiego, jak turystyka koncertowa w Polsce, przekonamy Cię, że jest inaczej. Jeszcze dwadzieścia lat temu takie zatrzęsienie festiwalowych imprez było praktycznie nie do pomyślenia. Istniały dwa „telewizyjne” festiwale w Opolu i Sopocie a do tego Woodstock i kilka innych niewielkich imprez.

Teraz praktycznie co tydzień można być w innym miejscu w Polsce na innym festiwalu, z muzyką w przeróżnych rytmach. Jedyne, co potrzeba, to trochę chęci do podróżowania, sporo wolnego czasu i niestety… dużo pieniędzy, bo przeciętny koszt biletów na pojedynczy duży festiwal to około 150-200 złotych. Łącznie więc można wydać całkiem sporo.

Nie musisz zresztą jechać na wszystkie festiwale, bo zresztą będzie to praktycznie nie możliwe. W bogatej propozycji, którą prezentujemy na następnych stronach i tak znajdziesz coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wolisz stare dobre polskie przeboje, czy może reggae, czy muzykę alternatywną albo country.

#1. Festiwal w Opolu 14-16 czerwca 2013

Może zobaczysz Festiwal w Opolu na żywo, a może, jak w większości przypadków, będziesz go oglądał w telewizji, to z pewnością warto, abyś rzucił okiem na tę imprezę, która ma chyba największą tradycję ze wszystkich polskich dużych festiwali. A nie uwierzymy, że nie lubisz pobawić się w rytmach starych dobrych „mainstreamowych” wykonawców polskiej muzyki, nawet jeśli nie słuchasz ich na co dzień. Dokładnego programu tegorocznej edycji Festiwalu w Opolu jeszcze nie znamy, ale wiemy, że potrwa on dwa dni, a największą atrakcją będzie koncert w hołdzie Ewy Demarczyk. My i tak Opole cenimy z Kabaretonu, na który poświęcone zostały aż dwa późne festiwalowe wieczory. Chociaż sam festiwal jeszcze przed pełnią sezonu urlopowego, zakładamy, że będą na nim tłumy. Z niecierpliwością czekamy na info o biletach.

10 najciekawszych letnich festiwali w Polsce
Autor: Szymon Żywicki, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich