14 stycznia 2013

Dni Kultury Latynoskiej w Krakowie

Dni Kultury Latynoskiej w Krakowie
Licencja: Domena publiczna

W dniach 14-19 stycznia odbywają się w Krakowie Dni Kultury Latynoskiej, której głównym organizatorem jest Fundacja Instytutu Kultury Latynoamerykańskiej. W programie imprezy znajdują się: warsztaty kuchni meksykańskiej, tańców latynoskich oraz językowe; pokazy filmów latynoskich, spotkania z podróżnikami i badaczami, wystawy, koncerty oraz gra miejska.

„Pomysł Dni Kultury Latynoskiej powstał w październiku 2012 roku. Narodził się on z potrzeby działania, z potrzeby odkrywania Ameryki Łacińskiej i dzielenia się swoją wiedzą i pasją z innymi. Festiwal tworzony jest głównie przez studentów działających pod skrzydłami Fundacji Instytut Kultury Latynoamerykańskiej w Krakowie. Poprzez różne wydarzenia organizowane w ramach festiwalu chcemy pokazać jak bardzo różnorodna i fascynująca jest kultura Ameryki Łacińskiej, a także wpuścić nieco latynoskiego słońca na zmarznięte ulice Krakowa. Wielu mówiło nam, że trzy miesiące to stanowczo za mało na tak duże przedsięwzięcie, ale my się nie poddaliśmy i postanowiliśmy pójść na żywioł” – piszą organizatorzy na swojej stronie.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach warsztatowych prowadzonych w ramach Dni Kultury Latynoskiej proszone są o zapisywanie się poprzez formularz dostępny na stronie: http://www.dnikulturylatynoskiej.pl/program-i-zapisy/ Znajdziecie tam również dokładny plan festiwalu.

Patronem honorowym wydarzeń kulturalnych jest Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Strona organizatora Dni Kultury Latynoskiej: http://ikl.org.pl/dni-kultury-latynowskiej-w-krakowie-14-19-stycznia

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też