1 sierpnia 2013

Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Gość specjalny 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły

Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Gość specjalny 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły
Autor: Tomasz Wieczorek, Licencja: CC-BY-SA

W piątek 30 sierpnia o godz. 23:00 w ramach 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły odbędzie się spotkanie z Ryszardem Pawłowskim pt. „40 lat w górach”. Gość wieczoru, jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, opowie o swojej przygodzie z górami, która stała się jego sposobem na życie.

Ryszard Pawłowski – jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, czterokrotny zdobywca Mount Everestu. Ma na koncie dziesięć szczytów ośmiotysięcznych. Autor nowych dróg i wartościowych powtórzeń w Himalajach, Karakorum, Pamirze, Kaukazie, Patagonii, Hindukuszu, Andach, Alpach, Yosemite, Alpach Nowozelandzkich, na Alasce i w Tatrach. Obecnie jest jednym z najbardziej doświadczonych przewodników wysokościowych na świecie.

„Ryszard opowie o swojej barwnej, czterdziestoletniej przygodzie z górami, która stała się jego sposobem na życie. Wspomnienia z najważniejszych wypraw i szczytów będą się przeplatać z mniej znanymi epizodami, a anegdoty i zabawne perypetie z mrożącymi krew w żyłach historiami. Będzie promował swoją najnowszą książkę „Ryszard Pawłowski – Czterdzieści lat w górach” – informują organizatorzy.

„Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka” – Książka to efekt rozmów, jakie przeprowadził z Ryszardem Pawłowskim redaktor naczelny magazynu GÓRY, Piotr Drożdż. Książka jest fascynującą podróżą przez życie człowieka, który mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób prowadzących aktywny i przygodowy styl życia. Jak w kalejdoskopie zmieniają się pasma górskie, kontynenty i partnerzy, a tempo i wielowątkowość akcji może przysporzyć równych emocji, jak lektura najlepszych książek sensacyjnych. Jednocześnie książka jest rzetelnym, opartym na faktach materiałem źródłowym, będącym przyczynkiem do rozwoju wiedzy o historii polskiego alpinizmu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Wielkie wspinaczki, nieplanowane biwaki, cudowne ocalenia. Najważniejsze wyprawy i przejścia oraz mniej znane epizody. Kulisy wypraw przewodnickich i ambitnych sportowych przedsięwzięć. Partnerstwo liny, konflikty, dramatyczne wydarzenia. Blisko 300 – w większości nigdy niepublikowanych – zdjęć. Słynni partnerzy: J. Kukuczka, K. Wielicki, P. Pustelnik.

Spotkanie odbywa się w ramach 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły – jest to impreza, która potrwa od 30 sierpnia do 1 września. Jak zwykle pełna będzie pokazów reportaży z podróży, warsztatów Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, najlepszych filmów dokumentalnych i pokazów konkursowych “Żywioły OFF”.  Do tego świetna atmosfera bez zadęcia, luz, ognisko i mnóstwo najlepszej na świecie, żywiołowej publiczności! Ubiegłoroczne Żywioły odwiedziło ponad tysiąc osób.

Strona wydarzenia: http://3zywioly.pl/3zywioly/10-festiwal-podroznikow-trzy-zywioly-2013-w-bolkowie/opis-pokazow-programu-glownego/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też