1 sierpnia 2013

Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Gość specjalny 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły

Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Gość specjalny 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły
Autor: Tomasz Wieczorek, Licencja: CC-BY-SA

W piątek 30 sierpnia o godz. 23:00 w ramach 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły odbędzie się spotkanie z Ryszardem Pawłowskim pt. „40 lat w górach”. Gość wieczoru, jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, opowie o swojej przygodzie z górami, która stała się jego sposobem na życie.

Ryszard Pawłowski – jeden z najbardziej znanych polskich himalaistów, czterokrotny zdobywca Mount Everestu. Ma na koncie dziesięć szczytów ośmiotysięcznych. Autor nowych dróg i wartościowych powtórzeń w Himalajach, Karakorum, Pamirze, Kaukazie, Patagonii, Hindukuszu, Andach, Alpach, Yosemite, Alpach Nowozelandzkich, na Alasce i w Tatrach. Obecnie jest jednym z najbardziej doświadczonych przewodników wysokościowych na świecie.

„Ryszard opowie o swojej barwnej, czterdziestoletniej przygodzie z górami, która stała się jego sposobem na życie. Wspomnienia z najważniejszych wypraw i szczytów będą się przeplatać z mniej znanymi epizodami, a anegdoty i zabawne perypetie z mrożącymi krew w żyłach historiami. Będzie promował swoją najnowszą książkę „Ryszard Pawłowski – Czterdzieści lat w górach” – informują organizatorzy.

„Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka” – Książka to efekt rozmów, jakie przeprowadził z Ryszardem Pawłowskim redaktor naczelny magazynu GÓRY, Piotr Drożdż. Książka jest fascynującą podróżą przez życie człowieka, który mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób prowadzących aktywny i przygodowy styl życia. Jak w kalejdoskopie zmieniają się pasma górskie, kontynenty i partnerzy, a tempo i wielowątkowość akcji może przysporzyć równych emocji, jak lektura najlepszych książek sensacyjnych. Jednocześnie książka jest rzetelnym, opartym na faktach materiałem źródłowym, będącym przyczynkiem do rozwoju wiedzy o historii polskiego alpinizmu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Wielkie wspinaczki, nieplanowane biwaki, cudowne ocalenia. Najważniejsze wyprawy i przejścia oraz mniej znane epizody. Kulisy wypraw przewodnickich i ambitnych sportowych przedsięwzięć. Partnerstwo liny, konflikty, dramatyczne wydarzenia. Blisko 300 – w większości nigdy niepublikowanych – zdjęć. Słynni partnerzy: J. Kukuczka, K. Wielicki, P. Pustelnik.

Spotkanie odbywa się w ramach 10. Festiwalu Podróżników 3 Żywioły – jest to impreza, która potrwa od 30 sierpnia do 1 września. Jak zwykle pełna będzie pokazów reportaży z podróży, warsztatów Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, najlepszych filmów dokumentalnych i pokazów konkursowych “Żywioły OFF”.  Do tego świetna atmosfera bez zadęcia, luz, ognisko i mnóstwo najlepszej na świecie, żywiołowej publiczności! Ubiegłoroczne Żywioły odwiedziło ponad tysiąc osób.

Strona wydarzenia: http://3zywioly.pl/3zywioly/10-festiwal-podroznikow-trzy-zywioly-2013-w-bolkowie/opis-pokazow-programu-glownego/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę