10 sierpnia 2013

Slajdowisko „Laponia – światło północy”

Slajdowisko „Laponia – światło północy”
Autor: http://imprezypodroznicze.pl/slajdowiska/laponia-swiatlo-polnocy, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W poniedziałek 12 sierpnia o godz. 19:00 w Artefakt Cafe w Krakowie odbędzie się slajdowisko pt. „Laponia – światło północy”. Gościem wieczoru jest Michał Miedziński, który opowie o czterech porach roku w fińskiej Laponii. Organizatorem spotkania jest Klub Podróżników Atlantyda.

Poniedziałkowe spotkanie to opowieść o czterech porach roku w fińskiej Laponii: wiosna – Kilpisjärvi i rezerwat Malla, lato – Saariselkä i Urho Kekkosen kansallispuisto, jesień – Park Narodowy Pallas-Ylläs oraz zima w Parku Narodowym Pyhä-Luosto.

Michał Miedziński tak mówi o sobie – pochodzę z Krakowa, od kilku lat mieszkam w Warszawie. Klimat rodzinnego miasta sprawił, że fascynuje mnie to, co niezwykłe, wiekowe i może trochę tajemnicze. To właśnie staram się uchwycić w moich fotografiach. Tęsknota za tym co niezwykłe zaprowadziła mnie na północ do Finlandii i Skandynawii. Im bardziej je poznaje tym bardziej stają się one dla mnie niezwykłe i urzekające. Kilkadziesiąt moich skandynawskich wypraw zaowocowało powstaniem strony www.finlandia.org.pl w których staram się pokazywać piękno i bogactwo kultury, a także przyrody nie tylko fińskich zakątków. 

Wstęp wolny
Miejsce: Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3, Kraków

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też