7 czerwca 2013

Spotkanie z Andrzejem Muszyńskim w ramach „Kolosowych Spotkań w Dworku”

Spotkanie z Andrzejem Muszyńskim w ramach „Kolosowych Spotkań w Dworku”
Autor: http://www.dworek.krakow.pl/program/, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

8 czerwca o godz. 17:00 Centrum Kultury Domek Białoprądnicki w Krakowie oraz słynne gdyńskie Kolosy w ramach nowego cyklu spotkań z bohaterami Kolosów zapraszają na „Kolosowe spotkania w Dworku”. W sobotę gościem honorowym będzie reporter i podróżnik, tegoroczny laureat Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie oraz wyróżnienia (2008) za wyprawę w trudnodostępną puszczę w Gabonie.

Gościem honorowym sobotniego spotkania jest Andrzej Muszyński – Podróżnik, znakomity reporter i poszukiwacz nieprawdopodobnych historii, tegoroczny laureat Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie i wyróżnienia (2008) za wyprawę w trudnodstępną puszczę w Gabonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja książki „Południe.

Pierwszym gościem „Kolosowych spotkań w Dworku” był Piotr Strzeżyszdwukrotnie (za lata 2007 i 2008) wyróżniony podczas Kolosów w kategorii „Wyczyn roku” za rowerowe przeprawy przez Andy i Tybet. Podróżnik opowiadał o samotności w trakcie pokonywania ogromnych przestrzeni, zmęczeniu i tym, czego się doświadcza w nieprzyjaznych miejscach.

Drugim gościem spotkań w Dworku Białoprądnickim był natomiast Ryszard Pawłowski – Wybitny himalaista, czterokrotny zdobywca Mount Everestu, autor nowych dróg i wartościowych powtórzeń w górach pięciu kontynentów, a także jeden z najbardziej doświadczonych przewodników wysokościowych na świecie. W Krakowie opowiadał o swojej długiej, barwnej i pełnej emocjonujących momentów wspinaczkowej karierze.

Wśród gości cyklu przyszłych „Kolosowych spotkań w Dworku” znajduje się jeszcze Magdalena Skopek – w wykształcenia fizyk, z zamiłowania podróżniczka zafascynowana obcymi językami i zapalona fotografiką. Najbardziej pociągają ją trudno dostępne miejsca, często daleko od cywilizacji, oraz bezgraniczne przestrzenie. Za odwiedziny u Nieńców na syberyjskim półwyspie Jamał – „końcu świata“ – otrzymała nagrodę Kolos 2010 w kategorii Podróże. Od tej pory regularnie odwiedza swoich przyjaciół z tundry.

„Kolosowe spotkania w Dworku” będą bowiem czymś znacznie więcej niż tylko pokazami zdjęć i filmów z wypraw. Podróżników zapraszamy na nie, by mówiąc o miejscach, które odwiedzili i ludziach, których spotkali, opowiedzieli o sobie: swoich motywacjach, wyborach, wahaniach, ważnych decyzjach, strachu i tym jeszcze, na co im starczy odwagi.
Chcemy w utartą formułę prezentacji z wypraw i spotkań z podróżnikami wprowadzić wreszcie trochę fermentu. Przy czym bez obaw: świetne zdjęcia, filmy i muzyka oczywiście też będą – informują organizatorzy. 

Wstęp wolny
Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoporądnicki, ul. Papiernicza 2, Kraków

Strona organizatorów: http://www.kolosy.pl/aktualnoci/kolosy/item/597-kolosowe-spotkania-w-dworku.html, https://www.facebook.com/events/129608253906800/?ref=22, http://www.dworek.krakow.pl/program/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też