28 sierpnia 2013

Drugi Terrasudecki week-end japoński

Drugi Terrasudecki week-end japoński
Autor: http://www.terrasudeta.com/, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 11-13 października rezydencja Terra Sudeta położona u podnóża Parku Krajobrazowego Masywu Śnieżka organizuje wyjątkowy  week-end japoński. Tym razem unikalny pokaz makijażu gejszy, wiele uciech dla podniebienia – nowe pomysły domowej kuchni japońskiej i niezapomniane degustacje, niepowtarzalny festiwal ciasteczek mochi, wystawa wyjątkowych kimon ślubnych z pasjonującą opowieścią, a to jedynie część przewidzianych atrakcji.

W programie drugiego Terrasudeckiego week-endu japońskiego znajduje się m.in.:
– kurs makaronu soba,
– warsztaty malarstwa  Sumi-e,
– festiwal ciasteczek mochi,
– unikalny pokaz makijażu gejszy,
– wirtualna podróż do Japonii,
– wystawa i prezentacja kimon ślubnych oraz możliwość ich ubrania i sesji fotograficznej,
– degustacje kuchni japońskiej (dwa lunche i wystawna kolacja) i niespodzianki,

Cena: 250 zł /os. lub 270 zł /os. z sesją fotograficzną

Nocleg: Dla uczestników organizator oferuje specjalny rabat za noclegi: 20% ! (dotyczy również osób towarzyszących nocujących w tym samym pokoju). Możliwość uczestnictwa bez noclegów.

Rezerwacje do 15 września 2013

Szczegóły i rezerwacja: Rezydencja Terra Sudeta, tel.: 607 94 54 10  lub 74 813 66 14 oraz www.terrasudeta.com i www.mo-atelier.com

Terra Sudeta –  rezydencja położona u podnóża Parku Krajobrazowego Masywu Śnieżnika, jest doskonałą bazą wypadową do pobliskich gór, zarówno po stronie Śnieżnika jak i Zieleńca, a także do okolicznych uzdrowisk np. Polanicy Zdrój, Kudowy Zdrój i Lądka Zdrój. Zabytkowy budynek z 1868 został całkowicie odnowiony z zachowaniem oryginalnych elementów takich jak drewniane podłogi, ceglane sklepienia i stare stropy drewniane. Rezydencja proponuje atrakcje związane z kulturą japońską: kursy i degustacje kuchni japońskiej, lekcje i warsztaty malarstwa SumiE, przebieranie się w kimona, atelier Gejszy.

Małgorzata Olejniczak – Ukończyła studia dyrygentury chóralnej w Warszawie, a następnie studiowała przez 7 lat muzykę dawną w Paryżu. W 1997 roku zamieszkała w Szwajcarii, gdzie rozpoczęła dodatkowo pracę jako stewardessa w szwajcarskich liniach lotniczych Swissair (obecnie Swiss). Od 1995 roku intensywnie podróżuje po całym świecie, a od 2000 roku zafascynowała się Japonią i od tego czasu była tam ponad 200 razy. Mieszkała w Tokio między 2008 i 2011 rokiem. Pobierała lekcje malarstwa Sumi-e, makijażu historycznego (gejsze), a przede wszystkim poświeciła się odkrywaniu kultury japońskiej. Wystawiała swoje zdjęcia m.in. w krakowskiej manggha, w Pałacu w Przelewicach, w Domu Polonii w Warszawie i w Krakowie. Prowadzi we Wrocławiu warsztaty i kursy malarstwa Sumi-e, jest współorganizatorką wrocławskiego projektu Planeta Azja. Promuję kulturę japońską w swoim pensjonacie Rezydencji Terra Sudeta. Pisze artykuły i zamieszcza zdjęcia w Magazynie TORII.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.696985386996535.1073741854.212752578753154&type=1
Strona rezydencji Terra Sudeta: http://www.terrasudeta.com/
Strona atelier Małgorzaty Olejniczak: www.mo-atelier.com

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ