1 marca 2018

Jak i w co zapakować kosmetyki na wyjazd zimowy?

Jak i w co zapakować kosmetyki na wyjazd zimowy?

Wygodne spakowanie bagażu to podstawa udanego wyjazdu. Dlatego jeśli do tej pory twoje ubrania dziwnym trafem fruwały po całej torbie, a kosmetyki rozlewały się na ulubioną bluzkę, to znak, że kupiłaś niewłaściwy egzemplarz torby lub walizki. Sprawdź więc, jakie akcesoria powinna posiadać torba i kosmetyczka podróżna, żeby twoje rzeczy docierały w nienagannym stanie na miejsce docelowe.

W co pakować kosmetyki na wyjazd?

Pojemna torba podróżna z dużą ilością wewnętrznych i zewnętrznych przegródek to niezbędnik, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zabranie osobnej kosmetyczki lub kuferka podróżnego. To dzięki znajdującym się w niej licznym kieszeniom, możesz odizolować podatne na rozlewanie kosmetyki, a dzięki solidnym pasom przytrzymującym rzeczy, zabezpieczysz je przed nagłym wyślizgiwaniem się w trakcie jazdy. Niezwykle istotna jest też sama konstrukcja torby. Jeśli posiada ona dodatkowe wzmocnienia chroniące ją przed mechanicznym uszkodzeniami, to trafiłaś na naprawdę dobry egzemplarz. Wzmocnienia te dają ci pewność, że twoje perfumy lub cienie do powiek nie potłuką się tak łatwo, nawet jeśli torba niechcący wypadnie ci z ręki.

Kosmetyczka podróżna

Jeśli możesz zabrać na wyjazd osobną kosmetyczkę podróżną lub kuferek, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Dzięki niej bezpiecznie przetransportujesz każdy rodzaj kosmetyku i będziesz pewna, że twój szampon, czy płyn do mycia twarzy, nie znajdzie się nagle na twojej ulubionej bluzce lub butach. Jakie kryteria powinna spełniać kosmetyczka podróżna?

  • Jeżeli jest to elastyczna kosmetyczka, którą można włożyć do wnętrza torby, to musi być wykonana z nieprzemakalnego materiału.
  • Powinna posiadać przegródkę na drobiazgi zapinaną na zamek.
  • Niezbędne są w niej osobno poszyte kieszonki na większe kosmetyki typu tonik, czy płyn do demakijażu.
  • Istotne, żeby posiadała haczyk, który pozwoli rozłożyć ją swobodnie w każdej łazience, czy samochodzie, kiedy nagle będziesz potrzebowała sięgnąć po krem, czy chusteczki do demakijażu.
  • Warto, by miała uchwyty przytrzymujące grzebień, czy szczotkę, dzięki czemu nie znikną one w czeluści torby i będą zawsze pod ręką.

Jeśli zamiast kosmetyczki wolisz zabrać osobny kuferek, to powinien on przede wszystkim:

  • być wykonany z ABS, czyli tworzywa, które jest odporne na pęknięcia;
  • posiadać osobne przegródki na mniejsze i większe kosmetyki ;
  • mieć wbudowane lusterko wewnętrzne, w którym zawsze będziesz mogła się przejrzeć, wykonując makijaż;
  • posiadać takie uchwyty, które umożliwią umocowanie go na stelażu walizki. Dzięki temu łatwiej przetransportujesz go np. na lotnisku.

Jak zapakować kosmetyki na wyjazd?

Jeżeli masz tylko jeden dzień do wyjazdu i nie zdążysz już nabyć funkcjonalnej kosmetyczki podróżnej, pamiętaj, aby dobrze zabezpieczyć każdy kosmetyk, który wkładasz do walizki. Rzeczy łatwe do stłuczenia, czy pokruszenia, np. perfumy, cienie do powiek, najlepiej owiń w folię bąbelkową i zabezpiecz gumką recepturką. Każdy inny kosmetyk również owiń folią, już niekoniecznie z bąbelkami i umieść pomiędzy ręcznikami. Ręczniki, czy ściereczki, skutecznie zamortyzują ewentualne wstrząsy bagażu i zmniejszą ryzyko uszkodzenia kosmetyku.

Jakie kosmetyki najlepiej zabrać ze sobą w podróż?

Zasada jest taka: najpierw zabierz ze sobą bazę, czyli: szampon, płyn do mycia twarzy, a dopiero potem cienie, czy perfumy. Bez tych ostatnich możesz się obyć, bez tych pierwszych- niekoniecznie. Pamiętaj też o zabraniu swojego ulubionego kremu do twarzy np. kremu odżywczego Dermalogica.  O ile szampon bez problemu kupisz gdzieś na miejscu, o tyle trudniej będzie ci zdobyć odpowiedni dla twojego rodzaju cery krem. Pamiętaj też, by wybierając się na wakacje, mieć zawsze ochronny krem z filtrem. Nie ma bowiem nic gorszego niż powrót po urlopie z poparzoną skórą. Jeśli nie zamierzasz przeładowywać swojej kosmetyczki i nie chcesz malować się w trakcie wakacji, zabierz ze sobą matowy i rozświetlający puder Bikor. Dzięki niemu twoja cera będzie matowa i uzyska nienaganny wygląd nawet przy dużym słońcu i wielogodzinnych wędrówkach.

O autorze
redakcja

Zobacz też