24 listopada 2022

Jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem?

Jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem?

Dla każdego rodzica wyjazd z dzieckiem to niesamowity czas. Bywa jednak nie lada wyzwaniem, kiedy zaczynasz planować takie wakacje. Najlepiej jest zacząć od bazy noclegowej, bowiem tam spędzisz ze swoją rodziną najwięcej czasu. Standard, dobre wyżywienie oraz atrakcje dla najmłodszych – to tylko niektóre z aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Jak zatem wybrać hotel na pobyt z dzieckiem? Podpowiadamy.

Jak powinno wyglądać wyposażenie pokoju?

Planowanie wyjazdu powinno rozpocząć się od ustalenia, czy dziecko ma spać w jednym łóżku z Tobą, czy może osobno. Od tego zależy wybór odpowiedniego pokoju. Nie wszystkie hotele oferują bowiem możliwość dostawki i podobnie nie wszystkie dysponują też łóżeczkami dziecięcymi. Ustal to zatem jeszcze przed rezerwacją, aby po przyjeździe nie było przykrego zaskoczenia. Jeśli dziecko ma więcej niż 5-6 lat, wówczas obowiązkowo trzeba wynająć już pokój trzyosobowy.

Udogodnienia dla rodziców – co warto sprawdzić?

Wiele hoteli w swoich opisach podkreśla, że chętnie przyjmuje do swojej placówki rodziców z dziećmi. Wówczas możesz liczyć na to, że w pokoju znajdzie się kilka udogodnień, które z pewnością ułatwią Ci funkcjonowanie. Można do nich zaliczyć podgrzewacz do mleka, wanienka do kąpieli oraz przewijak i oczywiście łóżeczko.

Idealny hotel dla rodziny z dzieckiem powinien mieć również basen – w Polsce zwracaj uwagę, aby był on wewnętrzny i koniecznie z podgrzewaną wodą. Sprawdź także, czy poza basenem głównym hotel oferuje także brodzik, który jest dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy dla maluchów. Główny basen powinien być natomiast zabezpieczony przed możliwością nieszczęśliwego upadku do niego. Idealnie będzie, jeśli hotel zapewnia też nadzór ratownika lub obsługi basenu.

Rozmaite dania – na co zwracać uwagę?

Hotelowa restauracja powinna serwować dania stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Zapytaj o to przed dokonaniem rezerwacji, aby nie skazać się na kilka dni stołowania się w restauracjach. Dobrej klasy hotele zawsze mają osobną kartę dań dla dzieci. Hotel dla rodzin z dziećmi charakteryzuje się również odpowiednio dopasowanymi krzesełkami oraz stoliczkami dla małych podopiecznych.

Jakie atrakcje dla dzieci powinny znaleźć się w hotelu?

Animacje prowadzone przez wykwalifikowanych opiekunów zapewniają maluchom zajęcie ich czasu, a rodzicom możliwość błogiego odpoczynku. Warto za taką usługę dopłacić i wybrać nieco droższy hotel. Obiekt przystosowany do przyjmowania rodzin z dziećmi musi także dysponować bezpiecznym i nowoczesnym placem zabaw.

O autorze
redakcja

Zobacz też