27 stycznia 2013

„Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” – biegi psich zaprzęgów

„Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” – biegi psich zaprzęgów
Licencja: Domena publiczna

 „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” to trzy wyścigi psich zaprzęgów na średnim dystansie odbywające się w Bystrem, Lutowiskach i Baszni Dolnej. Nagrodą dla zwycięzców jest Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

„Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” to trzy biegi psich zaprzęgów: „W Krainie Żubra” – w Bystrem k. Baligrodu, „W Krainie Wilka”w Lutowiskach, „W Kresowej Krainie”w Baszni Dolnej k. Lubaczowa.

Celem wyścigów psich zaprzęgów jest promocja turystyki zimowej w województwie podkarpackim poprzez propagowanie tych form aktywnego wypoczynku w okresie zimowym.

Wszystkie biegi będą dodatkowo punktowane w ramach Pucharu Polski. Wyścig „W Kresowej Dolinie” ma rangę Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja Pucharu Marszłka woj. Podkarpackiego będzie przeprowadzana w trzech kategoriach:  zaprzęgi – podzielone na psy ras północnych i inne rasy oraz skijoring. Klasyfikacja będzie przeprowadzana w klasach przy minimum trzech załogach w danej klasie. Zawodnicy, którzy wezmą udział we wszystkich trzech zawodach będą zwolnieni z opłaty startowej na ostatnich z nich, zaś zapłacone na poprzednich zawodach opłaty startowe zostaną im zwrócone.

 Terminarz:

„W Krainie Żubra” Bystre k/Baligrodu –  Grosar Cup 25-27 I 2013, informacje: http://www.nome.itl.pl/infoBystre13.html

„W Krainie Wilka” Lutowiska  – Kager Cup 08-10 II 2013, informacje: http://www.nome.itl.pl/InfoLutowiska13.html

„W Kresowej Krainie” Basznia Dolna k/Lubaczowa  – Mistrzostwa Polski  23-24 II 2013

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Na narty! Ale dokąd?

Podczas zimowego urlopu niektórzy z nas wybierają letnie, afrykańskie kurorty i wycieczkę po promienie...
Na narty! Ale dokąd?

Czechy z siodełka roweru

Polecamy wycieczkę rowerową wzdłuż jednej z najpiękniejszych rzek Europy. Łabski Szlak Rowerowy wiedzie od...
Czechy z siodełka roweru

Wyspy greckie last minute

Łagodny klimat, przyjaźni gospodarze, zachwycające krajobrazy i błogi spokój – greckie wyspy oferują polskiemu...
Wyspy greckie last minute