21 listopada 2012

SudetySKI

SudetySKI
Autor: Rising Damp (busy, silent), Licencja: CC BY

Lada dzień ruszy sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści przygotowują już sprzęt do szaleństw na śniegu, a właściciele obiektów turystycznych intensywnie myślą nad tym, co zrobić, by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Jednym z pomysłów jest projekt SudetySKI, w który zaangażowały się trzy popularne ośrodki narciarskie. Czarna Góra oraz Winterpol Karpacz i Winterpol postanowiły połączyć swoje siły i potencjał, oferując klientom jeden karnet, dzięki któremu korzystać będą mogli z ponad 20 km sudeckich tras. Karnet jest już dostępny w sprzedaży online – warto się spieszyć, ponieważ jeszcze przez miesiąc skipass dostępny jest w promocyjnej, przedsezonowej cenie.

Inicjatywa SudetySKI wzorowana jest na największych  ośrodkach w Alpach i Dolomitach i ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom polskich miłośników sportów zimowych.

– Pomysł połączenia ofert kilku ośrodków starałem się wprowadzić w życie już od kilku lat. Jednak poszukiwania zainteresowanych tym rozwiązaniem szły dość opornie. Na szczęście nasi koledzy z Winterpolu również dobrze rozumieją zasady działania współczesnego rynku turystyki zimowej i nie mieliśmy problemu z namówieniem ich do współpracy, której efektem jest uruchomiony w tym roku karnet SudetySKI – mówi Arkadiusz Kitkowski, kierownik ośrodka w Czarnej Górze. Trwają rozmowy z kolejnymi ośrodkami i prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie do SudetySKI dołączą kolejne stacje – dodaje główny inicjator projektu.

Dzięki kooperacji trzech ośrodków skorzystać będzie można z infrastruktury liczącej sobie 13 wyciągów i 7 kolei linowych (wśród nich znajdują się dwie, posiadające podgrzewane kanapy wyposażone w osłony chroniące przed śniegiem i wiatrem) oraz bardzo dobrze przygotowanych, naśnieżanych i oświetlanych do późnych godzin tras o różnym stopniu trudności. Atrakcją będą również dwa profesjonalne snowparki. Posiadacze karnetu będą mogli się cieszyć również wieloma zniżkami w punktach gastronomicznych, szkołach narciarskich, wypożyczalniach sprzętu czy lokalnych atrakcjach turystycznych.

SudetySKI to nie tylko wspólny karnet ułatwiający przyjemne spędzanie zimowego czasu, ale także płaszczyzna porozumienia pomiędzy zarządcami resortów i możliwość lepszej promocji regionu, który ma wiele do zaoferowania.

Karnety SudetySKI można nabyć na stronie www.sudetyski.e-skipass.pl.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też