5 stycznia 2013

Spotkanie z Górami… czyli Klub Wysokogórski zaprasza na Oko Miasta – spotkanie z Kingą Baranowską

Spotkanie z Górami… czyli Klub Wysokogórski zaprasza na Oko Miasta – spotkanie z Kingą Baranowską
Licencja: Domena publiczna

Już 9 stycznia o godz. 18:00 w katowickim Oku Miasta odbędzie się Spotkanie z Górami, którego organizatorem jest Klub Wysokogórski. Gościem wieczoru będzie Kinga Baranowska – polska himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników.

Temat prelekcji brzmi „W drodze po Koronę Himalajów”. Tuż po prelekcji odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Kingi Baranowskiej oraz Artura Hajzera – polskiego taternika, alpinisty i himalaisty.

Wstęp: bezpłatny dla osób należących do Klubu Wysokogórskiego, dla pozostałych osób 5 zł.

Kinga Baranowska – polska himalaistka, zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników; w tym pierwsza Polka na ośmiotysięcznikach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Jest członkinią Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej oraz zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Należy również do prestiżowego grona międzynarodowych sportowców Salewa alpineXtrem Team.

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też