17 czerwca 2013

Warsztaty podróżnicze dla dzieci – Latający Dywan

Warsztaty podróżnicze dla dzieci – Latający Dywan
Autor: MaMa Cafe, Licencja: Domena publiczna

W piątek 21 czerwca w MaMa Cafe w Warszawie od godz. 17:00 do 18:00 odbędą się warsztaty podróżnicze dla dzieci pt. „Latający Dywan”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja MaMa.

„Czy Iran znaczy to samo co Persja? Dlaczego panie w Iranie noszą chusty? Co to jest czador? Z czego słyną perskie dywany? Z małymi podróżnikami przemierzymy Iran na latającym dywanie, przyglądając się tamtejszym ludziom i ich zwyczajom. Rozpoczniemy podróż siadając wygodnie na magicznym dywanie. Przeniesie on nas w barwny świat perskich opowieści i opowie swoją historię. Wzbije się w powietrze, a my z lotu ptaka spojrzymy na współczesne irańskie ulice. Ale to nie wystarczy – żeby dowiedzieć się więcej zajrzymy także w malownicze zakamarki irańskich miast, odwiedzimy meczety, bazary i ogrody. A jakich ludzi spotkamy? Poznamy Maryam, która opowie o swojej rodzinie i ubraniach jej członków, a my zainspirowani jej opowieścią przymierzymy elementy irańskich strojów. Wspólnie przekonamy się także, jakiego alfabetu uczą się dzieci w tym kraju i czy w języku perskim są słowa podobne do naszych. Odkryjemy irańskie smaki, próbując tamtejszych smakołyków, a na pamiątkę po dalekiej podróży zostanie nam własnoręcznie wykonany perski dywan” – tak organizatorzy zapraszają na warsztaty międzykulturowe o Iranie.

Prowadzące warsztaty to Emilia Kustra i Paulina Woźniak-Rekucka.
Emilia Kustra – psycholog, terapeuta wczesnej interwencji; zajmuje się wspieraniem rozwoju małych dzieci i rozmawianiem z ich rodzicami; w wolnych chwilach czyta, maluje i podróżuje, przywożąc nowe wrażenia z różnych zakątków świata.
Paulina Woźniak-Rekucka – psycholog, terapeuta; od wielu lat wspiera rozwój dzieci i współpracuje z ich rodzicami; miłośniczka myślenia, czytania i wyobraźni oraz podróży małych i dużych, wychodząca z założenia, że świat jest dobry, a może być jeszcze lepszy.

Więcej informacji o prowadzących warsztaty można znaleźć na stronie: http://malepodrozowanie.wordpress.com/o-nas/

Koszt warsztatów: 20 zł
Dla kogo są zajęcia?: Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 4-7 lat
Jak wziąć udział w warsztatach?: Zapisy trwają do 19 czerwca pod adresem e-mailowym paulina.rekucka@gmail.com. Przy zapisach należy podać wiek dziecka.

Strona organizatora wydarzania: http://fundacjamama.pl/index.php?mnu=5&id=579

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też