23 kwietnia 2013

Dubaj: plaże dla kobiet tylko w określone dni

Dubaj: plaże dla kobiet tylko w określone dni
Autor: keithusc, Licencja: CC-BY-SA

Władze Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wprowadzają zmiany, dzięki którym miasto ma stać się bardziej przyjazne dla kobiet – jedną z nich jest zwiększenie liczby plaż oraz dni tygodnia, w których będą one dla nich dostępne bez żadnych przeszkód. W wyszczególnionych dniach na plaże nie będą miały wstępu mężczyźni i chłopcy powyżej czwartego roku życia. Decyzja władz ma zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu.

Dniami, w których kobiety mogą korzystać z plaży w Jumeirah Beach Park są poniedziałki i środy, z kolei w Al Mumzar Beach Park – wtorki i niedziele. Dodatkowo, zarówno w jednym, jak drugim parku, zostały wydzielone specjalne strefy dla turystów: w Al Mumzar są to plaże nr 1,2 i 5, a w Jumeirah – lewa strona.

Zmianie nie uległy regulacje związane z plażowym dress-codem: oznacza to, że stroje kąpielowe i bikini można nosić jedynie na samych plażach, zabronione są natomiast w strefach piknikowych czy sportowych.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

SudetySKI

Lada dzień ruszy sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści przygotowują już sprzęt do szaleństw na...
SudetySKI