29 marca 2014

XII Dni Turystyki

XII Dni Turystyki
Autor: www.dniturystyki.pl, Licencja: Domena publiczna

W dniach 7-8 kwietnia odbędą się XII Dni Turystyki organizowane przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Impreza to niesamowite opowieści, niecodzienne przygody oraz niezapomniane wrażenia. Wydarzenie to relacje z podróży i możliwość spotkania podróżników, zwiedzanie, a także okazja do wzięcia udziału w warsztatach.

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. Razem z prelegentami goście przenoszą się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrują po bezkresnych pustkowiach, wspinają się na najwyższe szczyty, spływają rwącymi rzekami, przemierzają lodowe pustynie, zagłębiają się w gąszcz tropikalnych lasów, poznają przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. W festiwalu udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji  i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkamy tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!

Program wydarzenia:

Poniedziałek 7 kwietnia:

12:00 Emil Witt, „Gdzieś nad rzeką Padauiri – relacje osiemnastoletniego podróżnika”

13:00 Michał Dolata, Turysta kulturowy w podróży po „gorszej” Europie. Impresje ze szlaków bałkańskich i nadczarnomorskich”

AudioGuide – zwiedzanie WNGiG z wykorzystaniem nowoczesnego systemu komunikacji przewodnik-grupa

14:00 warsztaty z animacji „Animacja – praca czy wakacje”

15:00 warsztaty z taniego podróżowania

16:00 Busem przez Świat, „Busem przez Świat: Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

18:00 Daniel Kaspowicz, „Misja Madagaskar” – prelekcja połączona z wieczorkiem malgaskim

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

20:00 Elżbieta Dzikowska, „Podróże kiedyś i dziś: Ameryka Południowa – Peru”

Wtorek 8 kwietnia:

10:00-11:45 (12:00-13:45 druga tura) – warsztaty z systemów rezerwacyjnych – Sykon Knowledge n-Syko i CRM dla agenta

13:00 Konkurs prezentacji studenckich

15:00 Mateusz Wojtas, „Od studenta do biznesmena. Wyciąg nart wodnych” oraz Jan Olczykowski „Pilot. Przewodnik. Organizator turystyki”

16:00 Paragon z Podróży, „Indie bez Taj Maral”

18:00 Los Wiaheros, „Dwie twarze Pamiru – rowerem przez afgański i tadżycki Pamir”

20:00 Robert Makłowicz, „kulinarnie przez stary kontynent, czyli różne smaki Europy”

Organizator: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Strona wydarzenia: www.dniturystyki.pl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę