29 marca 2014

XII Dni Turystyki

XII Dni Turystyki
Autor: www.dniturystyki.pl, Licencja: Domena publiczna

W dniach 7-8 kwietnia odbędą się XII Dni Turystyki organizowane przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Impreza to niesamowite opowieści, niecodzienne przygody oraz niezapomniane wrażenia. Wydarzenie to relacje z podróży i możliwość spotkania podróżników, zwiedzanie, a także okazja do wzięcia udziału w warsztatach.

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. Razem z prelegentami goście przenoszą się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrują po bezkresnych pustkowiach, wspinają się na najwyższe szczyty, spływają rwącymi rzekami, przemierzają lodowe pustynie, zagłębiają się w gąszcz tropikalnych lasów, poznają przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. W festiwalu udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji  i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkamy tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!

Program wydarzenia:

Poniedziałek 7 kwietnia:

12:00 Emil Witt, „Gdzieś nad rzeką Padauiri – relacje osiemnastoletniego podróżnika”

13:00 Michał Dolata, Turysta kulturowy w podróży po „gorszej” Europie. Impresje ze szlaków bałkańskich i nadczarnomorskich”

AudioGuide – zwiedzanie WNGiG z wykorzystaniem nowoczesnego systemu komunikacji przewodnik-grupa

14:00 warsztaty z animacji „Animacja – praca czy wakacje”

15:00 warsztaty z taniego podróżowania

16:00 Busem przez Świat, „Busem przez Świat: Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014

18:00 Daniel Kaspowicz, „Misja Madagaskar” – prelekcja połączona z wieczorkiem malgaskim

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

20:00 Elżbieta Dzikowska, „Podróże kiedyś i dziś: Ameryka Południowa – Peru”

Wtorek 8 kwietnia:

10:00-11:45 (12:00-13:45 druga tura) – warsztaty z systemów rezerwacyjnych – Sykon Knowledge n-Syko i CRM dla agenta

13:00 Konkurs prezentacji studenckich

15:00 Mateusz Wojtas, „Od studenta do biznesmena. Wyciąg nart wodnych” oraz Jan Olczykowski „Pilot. Przewodnik. Organizator turystyki”

16:00 Paragon z Podróży, „Indie bez Taj Maral”

18:00 Los Wiaheros, „Dwie twarze Pamiru – rowerem przez afgański i tadżycki Pamir”

20:00 Robert Makłowicz, „kulinarnie przez stary kontynent, czyli różne smaki Europy”

Organizator: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Strona wydarzenia: www.dniturystyki.pl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy