30 maja 2016

Do Londynu z lotniska Stansted

Do Londynu z lotniska Stansted

Z lotniska do centrum Londynu można dostać się różnymi środkami transportu, lecz która opcja jest najlepsza? Można skorzystać z usług firmy taksówkarskiej. Jednak podróż jest długa, a przy tym bardzo kosztowna. Kolejną opcją transportu są autobusy lotniskowe, w przypadku których koszt podróży jest niższy. Jej długość natomiast, jest uzależniona od warunków na drogach i może nieoczekiwanie się przeciągnąć, nawet do 90 minut i dłużej jeśli trafiłeś na korki w Londynie…

Jedynym środkiem komunikacji, który gwarantuje konkurencyjną cenę i najszybszy transport z lotniska do centrum Londynu są pociągi Stansted Express. Bilety, rezerwowane z wyprzedzeniem na StanstedExpress.com, kosztują tylko 8 funtów za osobę w jedną stronę. Dzieci młodsze, poniżej 5 roku życia, pociągiem Stansted Express podróżują za darmo, a starsze, do lat 15, otrzymują 50% zniżki. Dostępne są także atrakcyjne zniżki grupowe: zapłacisz o połowę mniej gdy podróżujesz razem z inną osobą.  Stacja kolejowa jest oddalona o zaledwie dwie minuty spacerem od terminalu lotniska. Pociągi są przestronne, nowoczesne, wygodne i klimatyzowane. Dzięki temu, że składy odjeżdżają co 15 minut pasażerowie nie muszą czekać na peronie. Ponadto, pociągi tego operatora potrzebują jedynie 47 minut aby przebyć dystans z lotniska na stację przy Liverpool Street – w samym sercu Londynu. Można również wysiąść nieco wcześniej: na stacji Tottenham Hale (ok. 36 minut ze Stansted) i przesiąść się do londyńskiego metra na linie Victoria.

Jednak Stansted Express to nie tylko najszybszy środek transportu, ale także najbardziej komfortowy. W pociągu można się zrelaksować i odprężyć po męczącej podróży samolotem, a wózek z przekąskami podjeżdża wprost do foteli podróżujących. Można też skorzystać z darmowego WiFi w czasie podrózy. Najlepiej oglądnij film aby przekonać się jak łatwo, wygodnie i szybko podróżuje się ze Stansted Express:

Co równie istotne, pociągi STEX są szybsze i bardziej energooszczędne od samochodów i autokarów, co z kolei czyni je jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu publicznego. Ponadto, nie straszne im korki, prace drogowe ani remonty.

pociagstex1

W podróży zdażają się jednak różne niespodzianki. Co, jeśli podróżny nie zdąży na wybrany przez siebie pociąg? Na to Stansted Express również ma sposób. Zakup biletu gwarantuje pełną elastyczność wyboru. Pasażer może zdecydować się na dowolny pociąg w dniu, na który zarezerowował swój przejazd. Ponadto bilet powrotny ważny jest aż miesiąc. Dlatego też nie ma konieczności podawania daty ani godziny powrotu na etapie rezerwacji. Dzięki temu każdy ma dużo czasu na podjęcie decyzji.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Most Zakochanych w Tarnowie

„Mosty zakochanych”, na których pary wieszają kłódki symbolizujące miłość do końca życia stają się...
Most Zakochanych w Tarnowie