12 maja 2013

Slajdowisko „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”

Slajdowisko „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

31 maja o godz. 19:00  Zamojski Klub Podróżników „Śródziemie” zaprasza do restauracji „Klemens” w Szczebrzeszynie na slajdowisko pt. „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”. Gośćmi spotkania będzie grupa ekspedycyjna Wazari Team Polska Szymon Gontarz, Grzegorz Gontarz i Piotr Zaśko.

Nietypowe przedsięwzięcie zrealizowane na wyspie lodu i ognia. Kilkutygodniowy trawers trójki śmiałków przez wnętrze Islandii – ze wschodu na zachód – wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Zakończony sukcesem, stał się pierwszym trawersem wyspy przez Interior i lodowce Vatnajökull i Hofsjökull, przez które wyznaczono dwie nowe drogi. Wyzwanie, którego realizacja wymagała ogromnego wysiłku fizycznego ze zmaganiem z trudnym terenem, lodem, śniegiem, szczelinami, wodą, nieujarzmionymi lodowcowymi rzekami, wiatrem, wulkanami i ponad 300 kilogramowym ekwipunkiem, który był niezbędny do samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy.

Miejsce: Szczebrzeszyn, ul. Słodka 1, Restauracja „Klemens”
Strona organizatora: http://restauracjaklemens.pl/slajdowiska-podr%C3%B3%C5%BCnicze/najbli%C5%BCsze-slajdowiska/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też