29 listopada 2012

Salomon Nordic Sunday. Czwarty sezon już w grudniu!

Salomon Nordic Sunday. Czwarty sezon już w grudniu!
Autor: nonanet, Licencja: CC-BY-SA

 9 biegów i 4 miejscowości, brak podziału na dystanse, czyli Salomon Nordic Sunday – największy cykl dla amatorów narciarstwa biegowego w Polsce. Start 16 grudnia na Polanie Jakuszyckiej.

 „W tym sezonie wszyscy ścigać się będą na tych samych dystansach. Dla różnych biegów będą one inne – od 5 do blisko 20 km. Będzie to więc taka mała namiastka Pucharu Świata, gdzie aby wygrać w klasyfikacji generalnej trzeba się pokazać z dobrej strony na różnych dystansach. Częścią tras pewnie Was zaskoczymy, bo pojawi się sporo nowych biegów i nowych fragmentów, dotychczas nie włączanych w biegi w ramach cyklu SNS. Trasy będą ciekawe i wymagające. Sami nie możemy się doczekać, czy Wam się spodobają… Kolejna nowość, o której możemy już dziś poinformować dotyczy medali i nagród. Postanowiliśmy zrezygnować w tym roku z medali, ale w zamian za to będzie znacznie więcej nagród do losowania wśród uczestników, którzy wystartują w Salomon Nordic Sudany” – piszą na swojej stronie organizatorzy.

 W tegorocznym cyklu SNS pierwszy bieg odbędzie się w Jakuszycach na dystansie 15 km. Organizatorzy zrezygnowali z podziału na dystanse, ale nadal obowiązuje podział na style; klasyczny i dowolny oraz na kategorie płciowe i wiekowe. Obowiązuje także nowy system punktowania biegów.

 Salomon Nordic Sunday jest cieszącym się wielką popularnością cyklem biegów narciarskich dla amatorów. W trzech poprzednich odsłonach przyciągnął wielu miłośników tego sportu, jak podają statystyki na jeden start przypadało średnio 200 startujących.

 Kalendarz Salomon Nordic Sunday na sezon 2012/2013:
I bieg – 16.12.2012 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
II bieg – 06.01.2013 – Lubomierz (gm. Mszana Dolna)
III bieg – 13.01.2013 – Wisła – Kubalonka
IV bieg – 20.01.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
V bieg – 20.01.2013 – Paczółtowice – Kraków Volley Golf & Country Club (równolegle z IV biegiem w Jakuszycach)
VI bieg – 03.02.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
VII bieg – 17.02.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
VIII bieg – 24.02.2013 – Wisła – Kubalonka
IX bieg – 10.03.2013 – Finał – Szklarska Poręba – Jakuszce

 Więcej szczegółów na stronie organizatora: http://www.sns-nartybiegowe.pl/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Wyspy greckie last minute

Łagodny klimat, przyjaźni gospodarze, zachwycające krajobrazy i błogi spokój – greckie wyspy oferują polskiemu...
Wyspy greckie last minute