29 listopada 2012

Salomon Nordic Sunday. Czwarty sezon już w grudniu!

Salomon Nordic Sunday. Czwarty sezon już w grudniu!
Autor: nonanet, Licencja: CC-BY-SA

 9 biegów i 4 miejscowości, brak podziału na dystanse, czyli Salomon Nordic Sunday – największy cykl dla amatorów narciarstwa biegowego w Polsce. Start 16 grudnia na Polanie Jakuszyckiej.

 „W tym sezonie wszyscy ścigać się będą na tych samych dystansach. Dla różnych biegów będą one inne – od 5 do blisko 20 km. Będzie to więc taka mała namiastka Pucharu Świata, gdzie aby wygrać w klasyfikacji generalnej trzeba się pokazać z dobrej strony na różnych dystansach. Częścią tras pewnie Was zaskoczymy, bo pojawi się sporo nowych biegów i nowych fragmentów, dotychczas nie włączanych w biegi w ramach cyklu SNS. Trasy będą ciekawe i wymagające. Sami nie możemy się doczekać, czy Wam się spodobają… Kolejna nowość, o której możemy już dziś poinformować dotyczy medali i nagród. Postanowiliśmy zrezygnować w tym roku z medali, ale w zamian za to będzie znacznie więcej nagród do losowania wśród uczestników, którzy wystartują w Salomon Nordic Sudany” – piszą na swojej stronie organizatorzy.

 W tegorocznym cyklu SNS pierwszy bieg odbędzie się w Jakuszycach na dystansie 15 km. Organizatorzy zrezygnowali z podziału na dystanse, ale nadal obowiązuje podział na style; klasyczny i dowolny oraz na kategorie płciowe i wiekowe. Obowiązuje także nowy system punktowania biegów.

 Salomon Nordic Sunday jest cieszącym się wielką popularnością cyklem biegów narciarskich dla amatorów. W trzech poprzednich odsłonach przyciągnął wielu miłośników tego sportu, jak podają statystyki na jeden start przypadało średnio 200 startujących.

 Kalendarz Salomon Nordic Sunday na sezon 2012/2013:
I bieg – 16.12.2012 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
II bieg – 06.01.2013 – Lubomierz (gm. Mszana Dolna)
III bieg – 13.01.2013 – Wisła – Kubalonka
IV bieg – 20.01.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
V bieg – 20.01.2013 – Paczółtowice – Kraków Volley Golf & Country Club (równolegle z IV biegiem w Jakuszycach)
VI bieg – 03.02.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
VII bieg – 17.02.2013 – Szklarska Poręba – Jakuszyce
VIII bieg – 24.02.2013 – Wisła – Kubalonka
IX bieg – 10.03.2013 – Finał – Szklarska Poręba – Jakuszce

 Więcej szczegółów na stronie organizatora: http://www.sns-nartybiegowe.pl/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival 2014

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią...
Navigator Festival 2014

Zimowa turystyka piesza

Miłośnicy górskich wędrówek wcale nie muszą z nich rezygnować zimą. Powinni jednak pamiętać o...
Zimowa turystyka piesza