20 listopada 2015

Wszystkie podróże Bonda

Wszystkie podróże Bonda

James Bond powraca i to w wielkim stylu – „Spectre” podbija sale kinowe na całym świecie, a fani przygód 007 robią wszystko, by upodobnić się do swego idola. Premiera kolejnej części serii obudziła na nowo modę na wszystko, co dotyczy najsłynniejszego filmowego szpiega. Ubrania, akcesoria, gadżety technologiczne, a nawet… alkohol – szerokim zainteresowaniem cieszy się niemal każdy produkt, który choć przez chwilę został wyeksponowany na ekranie. Podobnie ma się sprawa lokalizacji, w jakich powstał obraz. Niezwykłe krajobrazy będące tłem „Spectre” są jednym z największych atutów filmu. Postanowiliśmy ruszyć śladem Agenta Jej Królewskiej Mości i przyjrzeć się niezwykłym zakątkom, w którym powstały.

Meksyk (Mexico City), Meksyk

meksyk-mexico-city-meksyk

Początek filmu przenosi nas do gorącego Meksyku, gdzie 007 (Daniel Craig) ma za zadanie pokrzyżować plany swojego kolejnego przeciwnika – Marco Sciarra (Alessandro Cremona). Pierwsza scena walki pomiędzy tym dwojgiem rozgrywa się na dachach Zacalo (dzielnica Mexico City) w czasie procesji poświęconej świętu zmarłych (hiszp. Dia de muertos) na placu Tulsa. To właśnie na trzydniowe obchody Dia de Muertos przypada szczyt sezonu turystycznego w Meksyku. Samo Mexico City należy z pewnością do miejsc wartych odwiedzenia. Gigantyczna, wciąż rozwijająca się metropolia stanowi centrum administracyjno-kulturalne kraju. Wśród licznych galerii i muzeów na uwagę zasługuje Narodowe Muzeum Antropologii z największą na świecie ekspozycją archeologiczną z czasów Azteków i Majów. Niewątpliwie warto odwiedzić również przepełnione artystycznym duchem dzielnice San Angel i Coyoacan, w których tworzyli Diego Rivera i Frida Kahlo.

Sölden, Austria

sölden

W kontraście do gorącego Meksyku, w następnej sekwencji „Spectre” przenosi nas do ośnieżonych alpejskich szczytów w austryjackim Sölden. W tym przypadku zapierające dech w piersiach widoki – w tym trzy niezwykle imponujące 3-tysięczniki w tle sprawiają, że trudno skupić swoją uwagę na filmowej akcji. Wspomniany olbrzymy to Schwarze Schneide nad lodowcem Rettenbach, Tiefenbachkogl nad lodowcem Tiefenbach oraz Gaislachkogl. Każda z tych gór jest dostępna dla turystów, a na ich szczytach znajdują się specjalne platformy, z których możemy obserwować zdumiewającą, 360-stopniową panoramę Alp. Region jest prawdziwym rajem dla narciarzy – sezon trwa tu od października do kwietnia, a infrastruktura obejmuje aż 50 km tras zjazdowych (łącznie z trasami czerwonymi i czarnymi) wiodących przez las otaczający wioskę. Dla tych, którzy pragną odtworzyć podróż Bonda, polecamy pobyt w Das Central – rodzinnie prowadzony, alpejski hotel w centrum Sölden. W filmie pojawia się również znakomita górska restauracja Ice Q, w której można zasmakować lokalnej kuchni.

Rzym/Watykan, Włochy

rzymwatykan-wlochyPierwsza wizyta 007 w Rzymie to miejsce spotkania z najnowszą „dziewczyną Bonda” – Lucią Scarra (Monica Belucci), włoską wdową z wieloma sekretami. Ta część filmu rozgrywa się w dużej mierze w niezwykłej, zabytkowej scenerii Wiecznego Miasta. Jej zwieńczeniem jest szaleńczy pościg ulicami Watynkanu, w której bierze udział słynny Aston Martin DB10. Trasa pościgu zawiera najpiękniejsze lokalizacje miasta wliczając w to Ponte Sisto, Via della Conciliazione naprzeciwko Bazyliki Świętego Pawła, teatr Marcello, malowniczy brzeg Tybru oraz Koloseum. Klasyczny przepych i luksus miasta idealnie pasuje do stylu Bonda. Dla tych, którzy marzą o chwili wytchnienia w czterogwiazdkowym komforcie, polecamy hotel Rome Cavaleri w samym centrum miasta, z widokiem na Schody Hiszpańskie.

Ojuda, Maroko

ojuda-maroko

Kolejnym punktem na mapie podróży 007 była podróż do Maroka, która zaowocowała krótką sekwencją z niezwykłym widokami na Saharę w tle. Zdjęcia miały miejsce w trzech różnych, równie charakterystycznych lokalizacjach — otoczonym pustynnym krajobrazem Arfud, położonym nad brzegiem Morza Śródzienego Tangierze oraz zabytkowej Wadży (Ojuda). Choć każde z tych miejsc jest niewątpliwie warte zobaczenia, zdecydowanie najlepiej pod względem turystycznym prezentuje się Tangier. Ten malowniczy port nad Cieśniną Giblaltarską, dzięki swojej niezwykłej atmosferze wielokulturowości przez lata był uważany za „Mekkę artystów”, a piękne krajobrazy przyciągały takich malarzy jak Delacroix i Matisse.

Przed zaplanowaniem podróży koniecznie zajrzyj na Kupon.pl, gdzie znajdziesz najnowsze oferty turystyczne, w tym promocje Lufthansa, LOT i innych lini lotniczych i biur podróży.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też