31 marca 2023

Odkryj wygodę i ciepło z Pajak – najlepsza odzież puchowa dla miłośników natury

Odkryj wygodę i ciepło z Pajak – najlepsza odzież puchowa dla miłośników natury

Wyprawy górskie, szczególnie te zimowe lub odbywające się w odległych zakątkach świata, wymagają odpowiedniego przygotowania. Zmienne temperatury, wiatr oraz potrzeba noclegu w trudnych warunkach to czynniki, które sprawiają, że eksplorując góry, potrzebujesz specjalistycznej odzieży i akcesoriów – dokładnie takiej, jaką znajdziesz w sklepie outdoorowym Pajak Sport.

O marce Pajak. Historia firmy

Nie da się zrozumieć idei marki Pajak bez przytoczenia jej historii. Początki firmy przypadają na szare lata komunizmu w Polsce, czyli rok 1983, kiedy to małżeństwo Pająków wbrew ówczesnym realiom postawiło stworzyć wysokiej jakości akcesoria i odzież górską. Firma, która powstała z pasji do sportów i eksplorowania świata, z czasem stała się rodzinnym biznesem opartym na ciekawości nowych technologii, wsparciu lokalnych dostawców i promowaniu aktywnego spędzania czasu. Rok 2007 to kolejny przełom w działaniach firmy Pajak, gdyż właśnie wtedy zapadają decyzje o głównym kierunku marki i produkcja odzieży z naturalnego puchu gęsiego rusza pełną parą!

Jakie zastosowanie ma odzież i ekwipunek marki Pajak?

Sklep wyprawowy Pajak w swojej ofercie ma odzież i akcesoria, które idealnie sprawdzą się podczas górskich wypraw, również w rejonach, gdzie panują ekstremalne warunki i niskie temperatury. Odzież z gęsiego puchu świetnie sprawdzi się jako dogrzanie po treningu lub jako ochrona przed mrozem w czasie wycieczek skitourowych lub podejść górskich.

Asortyment sklepu górskiego Pajak

W górskim sklepie internetowym dostępna jest zarówno odzież męska, damska oraz dziecięca, jak i akcesoria, które są niezbędne podczas wyprawy outdoorowej.

Śpiwory

Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku podróżnika jest śpiwór, a wiele jego rodzajów znajdziesz w sklepie Pajak. Wszystkie wypełnione są wysokiej jakości puchem gęsim o doskonałej rozprężności i ultralekkim wykonaniu. Tkanina zapewnia oddychalność oraz skuteczne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Śpiwory od Pajak dostępne w wersji bez lub z kapturem zapewniają uczucie ciepła nawet przy ekstremalnych temperaturach do -73°C.

Plecaki

Trudno wyobrazić sobie wyprawę, nawet tę mniej ekstremalną, bez pojemnego plecaka wykonanego z myślą o potrzebach podróżnika. Sklep outdoorowy Pajak posiada w swojej ofercie dwa modele wyposażone w punkty mocowań dla kijów i czekana oraz konstrukcję, która pozwoli szybko otrzymać dostęp do sprzętu lawinowego. Plecaki zostały wykonane z wodoodpornych tkanin, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia, dzięki czemu mogą służyć podróżnikom przez długie lata.

Akcesoria

Planując zimową wyprawę, należy pamiętać o zakupie akcesoriów, które będą chronić przed chłodem oraz opadami śniegu. W sklepie górskim Pajak dostępne są puchowe łapawice śnieżne oraz buty, które świetnie sprawdzą się jako ochrona stóp np. w czasie poruszania się po obozowisku.

Kurtki puchowe

Puchowe kurtki to specjalność firmy Pajak! Ich wysoka jakość wykonania sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach, skutecznie chroniąc przed wiatrem, mrozem oraz opadami śniegu. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość maksymalnej kompresji, co sprawia, że zajmują one mało miejsca i ważą mniej niż 400 gramów.

Kamizelki

Skutecznie chroniąca przed wiatrem i chłodem kamizelka puchowa to odzież niezwykle praktyczna, łatwa do zapakowania oraz przechowywania. Modele marki Pajak charakteryzują się dużą kompresją oraz atrakcyjnym designem, który sprawia, że kamizelka świetnie sprawdzi się również w miejskich stylizacjach.

Spodnie i szorty puchowe

Wygodne, z elastyczną regulacją w pasie, klinami w kroku oraz profilowanymi kolanami spodnie puchowe nie ograniczają ruchów i zapewniają doskonały komfort termiczny. W ofercie Pajak znajdziesz również puchowe szorty przeznaczone dla biegaczy górskich, rowerzystów lub górskich wspinaczy.

Jakie technologie stosuje Pajak?

Marka Pajak, pracując w Polsce, zyskała nie tylko uznanie środowiska, ale także możliwość korzystania z wyjątkowego surowca, jakim jest polski puch gęsi wyróżniający się doskonałą możliwością kompresji, dużą sprężystością oraz znakomitą izolacją cieplną. Naturalny puch pozyskiwany jest z najwyższą ostrożnością i troską o zwierzęta, co potwierdza certyfikat Responsible Down Standard, który posiada odzież i ekwipunek tworzony przez firmę Pajak.

Pajak opracowało również własną technologię zwaną HMS – Humidity Management System. Jej założeniem jest dbanie, aby każda kolejna warstwa odzieży oddychała co najmniej tak samo jak poprzednia. Ten obieg zaczyna się od naszego ciała, kolejno dotyczy bielizny i następnych warstw izolacyjnych, kończąc na śpiworze. Liczne testy pozwoliły opracować odzież i akcesoria Pajak w taki sposób, aby spełnić wymogi HMS.

Dlaczego warto kupować w Pajaku?

Planując wyprawę, szczególnie zimową, musisz pamiętać, że odzież i akcesoria będą pomagać Ci w jej pomyślnym ukończeniu. Wysokiej jakości górski asortyment znajdziesz w sklepie górskim Pajak – stworzonym przez pasjonatów przygód i podróży.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Most Zakochanych w Tarnowie

„Mosty zakochanych”, na których pary wieszają kłódki symbolizujące miłość do końca życia stają się...
Most Zakochanych w Tarnowie