14 listopada 2013

Freeride Film Festival Tour 2013

Freeride Film Festival Tour 2013
Autor: Josef Mallaun, Licencja: CC-BY-SA

Freeride Film Festiwal Tour 2013 zagości w tym roku 15 listopada w krakowskim Kinie Kijów-Centrum i 16 listopada w warszawskiej Kinotece Multiplex. W trakcie imprezy zobaczymy siedem najlepszych produkcji freeride’owych. Nie zabraknie również gigantów związanych z tą dyscypliną. Gospodarzami wydarzenia będą Harry Putz i Flo Orley. Wśród najważniejszych gości festiwalu znajduje się zawodnik SDALEWA alpineXtrem Team – Björn Heregger. 

„Jesień to czas kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę. Serce zaczyna mocniej bić, zaczynamy przygotowania, wyjmujemy sprzęt z piwnicy. Z utęsknieniem myślimy o zaśnieżonych lasach, zapierających dech w piersiach widokach i oczywiście o dziewiczym puchu! Freeride jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportu. Ryzyko, adrenalina, góry, powietrze, śnieg – to mieszanka od której można się uzależnić, dająca spełnienie i radość. Czego słowa nie wyrażą, pokażą zdjęcia. A jeszcze lepiej oddadzą to filmy pokazane na Freeride Film Festival 2013! Niesamowite ujęcia, wytyczone nowe, trudne linie zjazdów, oszałamiające widoki i wspaniali ludzie. To wszystko na dużym ekranie w Polsce! 7 filmów, 5 miast, 10 topowych freeriderów i jeden autobus, którym wszyscy wyruszają w trasę po Europie: Austria, Niemcy, Polska! Gwarantujemy dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia, super atmosferę a wszystko, żeby wejść w zimę z dużym zapałem, energią i pomysłami” – informują organizatorzy.

Festiwalowe filmy:
– „Camel Are Neper Cold”,
– „Far Away”,
– “For a Few Lines More”,
– “Shades of Winter”,
– “Stammtisch”,
– “Steps”,
– “Dasein”

Wydarzenia towarzyszące pokazom filmowym w trakcie trwania festiwalu:
– zbiórka środków pieniężnych na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów,
– prezentacje odzieży i sprzętu
– konkurs dla publiczności; nagrodą główną jest pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell Am See-Kaprun czy na Stubai’u,
– afterparty

Trasa festiwalu:
13 listopada – Metropol-Kino, Innsbruck
14 listopada – Währinger Straße 59, Wiedeń
15 listopada – Kino Kijów-Centrum, Kraków
16 listopada – Kino „Kinoteka Multiplet”, Warszawa
17 listopada – Friedensallee, Hamburg

Bilety:
Wieczór festiwalowy 35 zł
Przedsprzedaż 30 zł
Ulgowy 30 zł
Bilety do nabycia w kasie Kina Kijów-Centrum w Krakowie oraz kasie Kina Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zdjęcie: Josef Mallaun

Strona organizatora: http://www.freeridefilmfestival.at
Strona festiwalu na Facebooku: http://www.facebook.com/freeridefilmfestival

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Podróż bez przeszkód

Wiosenna aura za oknem skłania nas do wyjazdów weekendowych. Kilka dni spędzonych z najbliższymi...
Podróż bez przeszkód