14 listopada 2013

Freeride Film Festival Tour 2013

Freeride Film Festival Tour 2013
Autor: Josef Mallaun, Licencja: CC-BY-SA

Freeride Film Festiwal Tour 2013 zagości w tym roku 15 listopada w krakowskim Kinie Kijów-Centrum i 16 listopada w warszawskiej Kinotece Multiplex. W trakcie imprezy zobaczymy siedem najlepszych produkcji freeride’owych. Nie zabraknie również gigantów związanych z tą dyscypliną. Gospodarzami wydarzenia będą Harry Putz i Flo Orley. Wśród najważniejszych gości festiwalu znajduje się zawodnik SDALEWA alpineXtrem Team – Björn Heregger. 

„Jesień to czas kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę. Serce zaczyna mocniej bić, zaczynamy przygotowania, wyjmujemy sprzęt z piwnicy. Z utęsknieniem myślimy o zaśnieżonych lasach, zapierających dech w piersiach widokach i oczywiście o dziewiczym puchu! Freeride jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportu. Ryzyko, adrenalina, góry, powietrze, śnieg – to mieszanka od której można się uzależnić, dająca spełnienie i radość. Czego słowa nie wyrażą, pokażą zdjęcia. A jeszcze lepiej oddadzą to filmy pokazane na Freeride Film Festival 2013! Niesamowite ujęcia, wytyczone nowe, trudne linie zjazdów, oszałamiające widoki i wspaniali ludzie. To wszystko na dużym ekranie w Polsce! 7 filmów, 5 miast, 10 topowych freeriderów i jeden autobus, którym wszyscy wyruszają w trasę po Europie: Austria, Niemcy, Polska! Gwarantujemy dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia, super atmosferę a wszystko, żeby wejść w zimę z dużym zapałem, energią i pomysłami” – informują organizatorzy.

Festiwalowe filmy:
– „Camel Are Neper Cold”,
– „Far Away”,
– “For a Few Lines More”,
– “Shades of Winter”,
– “Stammtisch”,
– “Steps”,
– “Dasein”

Wydarzenia towarzyszące pokazom filmowym w trakcie trwania festiwalu:
– zbiórka środków pieniężnych na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów,
– prezentacje odzieży i sprzętu
– konkurs dla publiczności; nagrodą główną jest pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell Am See-Kaprun czy na Stubai’u,
– afterparty

Trasa festiwalu:
13 listopada – Metropol-Kino, Innsbruck
14 listopada – Währinger Straße 59, Wiedeń
15 listopada – Kino Kijów-Centrum, Kraków
16 listopada – Kino „Kinoteka Multiplet”, Warszawa
17 listopada – Friedensallee, Hamburg

Bilety:
Wieczór festiwalowy 35 zł
Przedsprzedaż 30 zł
Ulgowy 30 zł
Bilety do nabycia w kasie Kina Kijów-Centrum w Krakowie oraz kasie Kina Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zdjęcie: Josef Mallaun

Strona organizatora: http://www.freeridefilmfestival.at
Strona festiwalu na Facebooku: http://www.facebook.com/freeridefilmfestival

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też