26 września 2022

Ciekawe atrakcje na weekend w stolicy – co warto robić?

Ciekawe atrakcje na weekend w stolicy – co warto robić?

Weekend to czas spotkań ze znajomymi, a także spędzania czasu z rodziną. Bardzo dużo osób zamiast siedzenia w domu wybiera atrakcje w miejscu swojego zamieszkania. Znajdą się tutaj atrakcje zarówno dla osób lubiących ciszę i spokój jak i dla tych, którzy lubią przeżycia. Jakie zatem atrakcje czekają na ludzi w stolicy? Co warto robić w weekend w Warszawie? Oto kilka propozycji na ciekawy weekend w Warszawie.

I. Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki

Pierwszą z atrakcji jest taras widokowy w Pałacu Kultury. Zlokalizowany jest na 30 piętrze, na wysokości 114 m. Magiczny widok zapewnia wieczorny wjazd na samą górę, ale także w dzień jest to niezwykła atrakcja dla osób, które niedawno są w Warszawie jak i dla tych, którzy żyją tam zdecydowanie dłużej. Jest to centralny punkt w stolicy. Każdy przejezdny jak i mieszkający w Warszawie człowiek powinien odwiedzić ten punkt.

II. Szlak kulturalnych piwnic Starego Miasta

Słyszałeś/aś o kulturalnym szlaku zlokalizowanym w piwnicach Starego Miasta? Jeśli nie, musisz je koniecznie odwiedzić. Można obejrzeć mury jak i fragmenty ulic przedwojennej Warszawy. Na trasie tego szlaku znaleźć można wejścia do Muzeum Warszawy, Centrum Interpretacji Zabytku, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Starej Prochownia SCEK (dawne więzienie), Staromiejski Domu Kultury.

III. Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej

Chcesz pospacerować, spotkać się ze znajomymi w ciekawym miejscu, a może po obiedzie z rodziną wyjść na spacer po mieście? Jeśli na to pytanie padła pozytywna odpowiedź, koniecznie musisz odwiedzić ogród Biblioteki Uniwersyteckiej. Znajduje się on na jej dachu, a w nim romantyczne miejsca, mostki, pergole, a także przeszklony dach, przez który można zajrzeć do biblioteki. Należy zaznaczyć, że jest to jeden z największych ogrodów dachowych w Europie.

IV. Bulwary Wiślane

Gdy myślisz zupełnie o czymś innym, a Twoim celem jest odpoczynek ze znajomymi, rodziną, a także samotnie na łonie natury to Bulwary Wiślane są idealnym miejscem. Popularne schodki nad Wisłą to miejsce towarzyskich spotkań. Od Cypla Czerniakowskiego do Plaży Żoliborz rozciąga się strefa kulturalna, gdzie oprócz spędzenia miło czasu, można coś zjeść, napić się, pojeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Jest także miejsce do zabawy dla dzieci.

V. Wypożyczalnia samochodów sportowych

A może interesują Cię ekstremalne, a zarazem motoryzacyjne atrakcje? Kolejną atrakcją dla osób lubiących podróże, a także dla tych, którzy cenią sobie, komfort podróżowania jest wypożyczalnia samochodów sportowych. W Warszawie można znaleźć wiele wypożyczalni samochodów sportowych, gdzie można wypożyczyć auto, by pozwiedzać nieodkryte tereny poza miastem lub dalsze zakątki miasta, ale także, by móc przejechać się sportowym samochodem. Najbardziej polecany jest RentDreamCar.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że w stolicy jest znacznie więcej atrakcji, począwszy od tych spokojniejszych dotyczących zwiedzania, przez różnego rodzaju wydarzenia i imprezy masowe, do bardziej wyszukanych i nawet niejednokrotnie ekstremalnych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. W stolicy nie można się nudzić. Niemal w każdy weekend znajdzie się coś ciekawego, by spędzić czas ze znajomymi, rodziną, a nawet poznać ciekawe osoby i zawiązać kolejne ciekawe przyjaźnie. Stolica jest bowiem to miejsce różnorodności, biorąc pod uwagę, spędzanie wolnego czasu. Wybierz, więc to, co Cię interesuje, a także w zależności, na co masz w danej chwili ochotę.

O autorze
redakcja

Zobacz też