23 stycznia 2013

Misioland – Muzeum Misiów w Zakopanem

Misioland – Muzeum Misiów w Zakopanem
Autor: Justyna Sekuła, Hans, Licencja: Domena publiczna

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. Misie lubią także dorośli, którzy przecież sami byli kiedyś dziećmi. Wszyscy ci, którym pluszaki są bliskie sercu będą mieli okazję zapoznać się z ich historią w nowo powstałym Muzeum Misiów „Misioland”, które mieści się w Zakopanem przy ul. Kościuszki 8.

W muzeum zobaczyć można m.in. misia w stylu wiktoriańskim, misia motocyklistę, misia górala czy misia dziadka. Oprócz stylizowanych na wiele sposobów pluszaków obejrzeć można również scenki rodzajowe z ich udziałem. Poza wystawą Misiów Kolekcjonerskich, w skład której wchodzą przedstawiciele różnych zawodów, dla zwiedzających przygotowano również eksponaty wykonane z porcelany i ceramiki. Odwiedzając muzeum można dowiedzieć się także interesujących rzeczy związanych z historią misiów, sposobami ich produkcji oraz jak ich postać zmieniała się na przestrzeni lat.

Miłośnicy pamiątkowych fotografii mogą zrobić sobie oryginalne zdjęcie z naturalnej wielkości Góralską Rodziną Misiów.

Muzeum zwiedzać można przez cały tydzień, od 10-19.

Ceny biletów:

– ulgowy 8 PLN

– normalny 10 PLN

– grupowy (min 4os.) 8 PLN/os

– specjalne ceny dla grup szkolnych

 Więcej informacji na stronie muzeum.  

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też