20 lutego 2013

Obowiązkowe miejsćówki w TLK od marca

Obowiązkowe miejsćówki w TLK od marca
Autor: eisenbahner, Licencja: CC BY

Od 3 marca we wszystkich pociągach TLK (Twoje Linie Kolejowe) wprowadzone zostaną obowiązkowe miejscówki w drugiej klasie – nie oznacza to jednak, że bez ich rezerwacji nie uda nam się podróżować. Dobrą wiadomością jest to, że będą one bezpłatne. Nie zmienia się nic w kwestii miejscówek w pierwszej klasie. Rezerwując miejsce nadal dopłacać będziemy 3zł. W tym momencie obowiązkowa rezerwacja występuje we wszystkich pociągach PKP Intercity oraz Express i Express Intercity – koszt miejscówki to 13 zł.

„Dziennik Gazeta Prawna”, któremu udało się dotrzeć do tych wiadomości, uważa zaproponowane rozwiązanie za korzystne dla pasażerów – dzięki obowiązkowym miejscówkom, nie będą musieli martwić się, że podróż przebiegnie w niekomfortowych warunkach.

Czy pomysł TLK sprawi, że pociągi zaczną być mniej zatłoczone? Co w przypadku, gdy wyprzedane zostaną wszystkie miejscówki? Czy w takiej sytuacji przewoźnik zacznie sprzedawać bilety bez prawa do miejsca?

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też