16 grudnia 2013

Nowy cykl podróżniczy w Południku 18 – Spragnieni Świata

Nowy cykl podróżniczy w Południku 18 – Spragnieni Świata

Dziś o godz. 19:00 w gdańskim Południku 18 wystartuje nowy cykl podróżniczy – Spragnieni Świata. W premierowej odsłonie spotkania zatytułowanej „Czarne – Bałtyckie 2013” wystąpią Rafał Buczek i Kamil Stróżny. Podróżnicy są miłośnikami wypraw rowerowych. Organizatorem wydarzenia jest kawiarenka podróżnicza Południk 18.

We wrześniu ruszyli pociągiem ukraińskich linii kolejowych na wschód. Wysiedli na Krymie, nie znali języka, ale mieli rowery, namioty i trochę motywacji. Chcieli przeżyć przygodę. Objechali półwysep krymski dookoła, odwiedzili Odessę, później wypili piwo z mieszkańcami Mołdawii. Wjechali na szczyt drugiej najwyższej szosy w Rumunii i zwiedzili stolicę tego państwa – Bukareszt. Na Węgrzech najpierw szukali u nich papierosów, a później mimo że jeździli po drogach z zakazem jazdy rowerem, policja ich tylko pozdrawiała. Do Polski wrócili po 24 dniach. Jak było? Dziś opowiedzą nam wszystko – informują organizatorzy.

Południk 18 – to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Pierwszym i jak na razie najbardziej udanym przedsięwzięciem był (i nadal jest) cykl czwartkowych spotkań z podróżnikami. We współpracy z Polskim Klubem Przygody powstał poniedziałkowy cykl prelekcji pod nazwą „Wieczory z przygodą”. Kolejnym długofalowym projektem jest cykl koncertów pod nazwą „Piosenka życia szlakiem” (w nurcie poezji śpiewanej, szantu czy piosenki turystycznej). W kawiarence udało się zainicjować dwa kluby językowe: hiszpański oraz amerykański. Najmłodszym dzieckiem Południka 18 są Południkowe Spotkania Mniejszościowe. Obecnie startuje nowy projekt – Spragnieni Świata.

Miejsce wydarzenia: Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza Południk 18 tea&caff

Strona wydarzenia: http://poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/12/16/241/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/spragnieni-swiata-spotkanie-podroznicze?Itemid=105

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Czechy z siodełka roweru

Polecamy wycieczkę rowerową wzdłuż jednej z najpiękniejszych rzek Europy. Łabski Szlak Rowerowy wiedzie od...
Czechy z siodełka roweru

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę