5 marca 2013

„Harlem Shake” na pokładzie samolotu i w polskim hotelu

„Harlem Shake” na pokładzie samolotu i w polskim hotelu

Rekordy popularności biją ostatnio w Internecie klipy „Harlem Shake”, tworzone do 30-sekundowego podkładu muzycznego autorstwa nowojorskiego DJ Baauer’a. Przeróbki pochodzą nie tylko od anonimowych Internautów, ale również pracowników korporacji, żołnierzy czy dyplomatów. Schemat jest prosty: na początku „podryguje” tylko jedna osoba, a po kilkunastu sekundach tańczą już wszyscy w jej otoczeniu, często ubrani w bardzo dziwne stroje. Układ choreograficzny powstał w latach 80-tych w Harlemie i przeżywa swój renesans.

Na swój własny „Harlem Shake” skusiła się również drużyna Frisbee z college’u Colorado, która razem z innymi pasażerami, w towarzystwie m.in człowieka-banana, wykonuje szalony taniec na pokładzie samolotu lecącego z Colorado Springs do San Diego. Filmikiem zainteresowali się nie tylko Internauci (ponad 4 mln wyświetleń), ale także Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (US Federal Aviation Administration), która ma zamiar zbadać okoliczności powstania klipu i sprawdzić czy nie zostały naruszone przepisy lotnicze.

Kate O’Malley, rzeczniczka prasowa Frontier Airlines, poinformowała, że wszystkie obowiązujące środki bezpieczeństwa zostały zachowane. Twierdzi, że studenci wpadli na pomysł nakręcenia filmu już kilka dni przed lotem i poprosili wcześniej linie lotnicze o zgodę.

„Harlem Shake” ma również polski, turystyczny akcent, który wyszedł od Hotelu Krasicki. Ekipa hotelu postanowiła pokazać światu, jak bardzo kocha miejsce swojej pracy, które jest tej miłości zdecydowanie warte. Co z tego wyszło?

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też